Китайські вчені створили супер собаку

Група китайських вчених з Інституту біомедицини та здоров’я в Гуанчжоу (Guangzhou Institutes of Biomedicine and Health) оголосила про те, що їм вдалося створити першу в своєму роді cуперсобаку, собаку, геном якої був відкорегований за допомогою технологій генної інженерії. Обсяг м’язової маси cуперсобаки в два рази перевищує обсяг у звичайної собаки такої самої породи, і це дозволяє ГМО-тварині бігати швидше і бути більш витривалою. Такі здібності зроблять собаку незамінним помічником у полюванні і такі собаки можуть бути з великим успіхом використані поліцією, армією та іншими державними спецслужбами.Група вчених, очолювана Liang Xue Lai, використовувала технологію редагування генів під назвою CRISPR-Cas9, яка є основним інструментом вчених-генетиків в даний час. За допомогою цього вони видалили з генома ген, функцією якого є виробництво білка під назвою міостатин (myostatin), що є обмежувачем росту м’язів. В даному випадку це була штучно створена генетична мутація, але такий же вигляд мутацій природного походження спостерігається в природі у деяких особин однієї з порід собак – гончих собак. Ці гончаки собаки-мутанти, що відчувають нестачу міостатину, набагато більші своїх родичів і мають набагато більш об’ємну мускулатуру.

“Нашою головною метою є використання генних технологій для моделювання деяких захворювань собак та інших тварин, що буде використовуватися для розробки нових методів лікування” – розповідає Liang Xue Lai, – “Собаки досить близькі до людей з точки зору метаболічних, фізіологічних і анатомічних особливостей їх організмів. Тому використовувані і розроблювані нами технології можуть бути застосовані і по відношенню до людей з мінімальною їх зміною “.

Незабаром китайські дослідники збираються привести на білий світ ще кілька ГМО-собак, які будуть володіти симптомами штучно викликаної хвороби Паркінсона, м’язової дистрофії та інших захворювань. І ці собаки стануть першими “пацієнтами”, на яких будуть випробувані деякі з нових експериментальних методів лікування вищезазначених захворювань.

І на закінчення слід зауважити, що подібні генні мутації, пов’язані з вилученням або пригніченням функції міостатину, вже певний час використовуються людьми в своїх цілях. Такою мутацією володіє спеціальна “м’ясна” порода корів під назвою Belgian Blues, такі мутації рідко проявляються у людей та інших тварин. Але, як показали дослідження, незважаючи на сильні зовнішні прояви цієї мутації, вона не доставляє живій істоті ніяких серйозних незручностей чи шкоди.

ДжерелоЗалишити відповідь