COTSbot – робот-вбивця, який врятує австралійський Великий Бар'єрний Риф від морських зірок

COTSbot

Австралійський Великий Бар’єрний Риф є найбільшим кораловим рифом в світі і в даний час він знаходиться під загрозою зникнення. Загрозою є велика популяція морських зірок виду (crownofthorns starfish, COTS, Acanthaster planci), які живляться коралами і які за останні 30 років з’їли” майже половину обсягу коралів Великого Бар’єрного Рифу, поставивши його перед лицем загрози зникнення. Але цьому може перешкодити новий робот-вбивця, який призначений для боротьби з морськими зірками.Робот COTSbot, автоматичний підводний апарат (autonomous underwater vehicle, AUV), є розробкою Метью Данбебіна (Matthew Dunbabin) і Ферас Дайоуба (Feras Dayoub) з Технологічного університету Квінсленда (Queensland University of Technology). Буквально днями були закінчені ходові випробування цього робота у водах затоки Moreton Bay, а вже в грудні місяці цей робот вперше почне свої смертоносні веселощі.

COTSbot

До складу конструкції робота входять стереоскопічні камери, що дозволяють йому сприймати навколишній простір в тривимірному вигляді, датчики поперечного і подовжнього крену, а в якості навігаційної системи використовується приймач GPS. Система комп’ютерного бачення робота COTSbot була навчена на тисячах знімків коралових рифів і їх мешканців. Завдяки такому масштабному навчанню робот зможе ідентифікувати всі морські зірки, незважаючи на їх форму, забарвлення і розміри.

Якщо робот не зможе ідентифікувати об’єкт, що потрапив в його поле зору, як морську зірку, він зробить його знімок і пошле запит оператору, який підтвердить або спростує відношення об’єкта до виду морських зірок. Ця відповідь забезпечить подальше самонавчання системи робота, який, врешті-решт, стане здатний ідентифікувати все, що він бачить, без будь-якого втручання людини в цей процес.Зброєю робота COTSbot є маніпулятор з пневматичним ін’єктором, який призначений для вприскування дози смертельного для морських зірок розчину солей в її тіло. Робот COTSbot запрограмований діяти абсолютно безжалісно по відношенню до морських зірок, а можливостей його обладнання і заряду акумуляторних батарей достатньо для забезпечення цієї безжалісності протягом восьми годин, протягом яких він може здійснити до 2 сотень смертельних ін’єкцій.

COTSbot

“Роботи COTSbot є ударним кулаком, який здатний швидко знищити більшість морських зірок у районі їх дії. А решту морських зірок доб’ють водолази, які спустяться під воду через кілька днів– розповідає Метью Данбебін.

Деякі захисники живих створінь вважають зайвим використання подібних роботів. Адже морські зірки є самими звичайними і не найбільш агресивними мешканцями коралових рифів. У вчених є кілька теорій, що пояснюють різке збільшення популяції морських зірок, які повільно самі руйнують свій “дім”. І головною причиною є зниження кількості морських хижаків внаслідок неконтрольованого вилову риби та збору раковин морських молюсків. Крім цього, на популяцію морських зірок, як не дивно, надав сприятливий вплив злив стічних вод, в яких знаходиться багато органічних речовин, що є живильними речовинами для планктону. А певний вид планктону, у свою чергу, є їжею для личинок морських зірок.

З нинішнього моменту і по грудень цього року фахівці з Технологічного університету Квінсленда проводитимуть навчання роботів COTSbot на живих морських зірках в районі Великого Бар’єрного Рифу. Поки вони не будуть робити смертельних ін’єкцій самостійно, команду на виконання цього буде подавати людина-оператор. Але по завершенню процесу навчання ці роботи будуть діяти самостійно і нікому не відомо, скільки морських створінь стануть їх жертвами.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Додати коментар