10 фактів про модрину

 


Модрина європейська
Факт 1. Більше 20% всіх дерев світу – сибірські модрини.

Факт 2. Хвоя модрини стоїть на першому місці серед наших хвойних за вмістом вітаміну С.

Факт 3. Модрина – це єдине хвойне дерево, деревина якого відноситься до твердих порід. Її твердість еквівалентна дубу.Факт 4. Все, що зроблено з модрини – зроблено на століття. Наочні тому приклади:

 • Венеція, вибудувана на палях із сибірської модрини
 • Великий Шигірський ідол – найстаріша в світі дерев’яна скульптура (за середніми оцінками експертів їй 10 000 років), знайдена на Уралі – вона теж з модрини;
 • до 1858 року в Росії модрину навіть не продавали приватним особам, а використовували тільки в державному будівництві, в основному в кораблебудуванні
 • далекосхідні партизани в роки громадянської війни робили з модрини гармати.

Факт 5. Модрина (лат. larix), яка є однією з найпоширеніших порід хвойних дерев, занесена в Книгу Рекордів Гіннеса, як “саме морозостійке дерево”. Вважається, що модрини на півночі витримують температури до -65 ° C.

Факт 6. Модрини можуть досягати 50 м у висоту і віку в 300-400 років (хоча і ці значення легко перевищуються окремими екземплярами).

Факт 7. Цікавий факт, що, незважаючи на велику поширеність модрини та високу якість деревини (а вона у модрини дуже міцна і надзвичайно стійка проти гниття), на модрину доводиться досить незначна частина від загального обсягу лісозаготівель в Росії.

Факт 8. Через велику щільність деревина модрини тоне у воді і не може бути сплавлена по річках.

Факт 9. Модрина взагалі багато в чому дивовижне дерево. Зокрема, ботаніки відносять цей вид до категорії надзвичайно світлолюбних рослин. Наприклад, липа в 9 разів тіньовитриваліша модрини. Залежність модрини від сонячного світла настільки велика, що в темний час доби зростання дерева припиняється, на відміну від сосни, яка вперто тягнеться вгору і вдень і вночі. Виходячи з цього, можна було б припустити, що модрина росте, приблизно, в два рази повільніше своєї родички сосни. На ділі все виходить зовсім навпаки. Ствол модрини в 10-річному віці досягає висоти 10 м, а її ровесниця сосна витягується лише на 2-5 м. Сей феномен пояснюється так: модрина росте тільки на сильно кальцинованих грунтах. Саме кальцій сприяє такому швидкому зростанню дерева.Факт 10. Модрина – натуральний антиоксидант

В деревині сибірської модрини міститься унікальний природний антиоксидант – біофлавоноїд дигідрокверцетин (ДГК). Його здатність нейтралізувати вільні радикали перевищує раніше відомі природні аналоги – вітаміни В, С, бета-каротин, токоферол – в десятки разів.
Що дає дигідрокверцетин?

 • поліпшення імунітету;
 • зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань;
 • нормалізація рівня холестерину;
 • зменшення запалення в стінках судин;
 • нормалізація обміну речовин;
 • поліпшення мікроциркуляції;
 • прискорення відновлення пошкоджених тканин;
 • поліпшення стану при алергії;
 • зменшення утворення канцерогенів в організмі;
 • омолодження шкіри;
 • оздоровлення організму в цілому.

Тобто ДГК допомагає вирішити всі ті проблеми, які так гостро стоять перед перевантаженими стресами і поганою екологією жителями мегаполісів.

До недавнього часу витягти дигідрокверцетин з модрини без втрати корисних властивостей не представлялося можливим. ДГК добувався тільки з дуже дорогої сировини – цитрусових, кісточок винограду, софори японської, пелюсток троянди і стебел гінгко білоба, тому ціни на нього були відповідні. Однак кілька років тому російські вчені розробили високотехнологічну методику вилучення дигидрокверцетину з деревини хвойних порід, при якій не відбувається руйнування природногї молекули. За ступенем чистоти та біологічною активністю дигідрокверцетин не мав і поки не має аналогів.

Джерело: http://dereva.at.ua

Додати коментар