Dryococelus australis
Новозеландські вчені встановили, що три види палочників з острова Лорд-Хау майже в три рази старші самого острова, повідомляє Science NOW. Робота вчених опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society B. Одним з видів, що вивчалися був Dryococelus australis, який іноді називають самим рідкісним видом комах на планеті.
Для визначення віку вчені провели аналіз ДНК.  В результаті їм вдалося встановити, що палочники з’явилися більше 20 мільйонів років. Вік острова, визначений за допомогою радіоактивного датування відкладень, склав не більше 7 мільйонів років.Дослідники вважають, що подібна невідповідність пояснюється досить просто: поруч з Лорд-Хау раніше існували інші острови, на яких спочатку і мешкали палочники. Потім острови пішли під воду, а палочники перебралися на Лорд-Хау. На користь цієї гіпотези говорить той факт, що острів Лорд-Хау знаходиться в геологічно активному регіоні.

Крім різниці у віці аналіз ДНК комах дозволив встановити, що ці види незважаючи на зовнішню схожість не є близькими родичами. Подібне явище, тобто формування подібних ознак у різних груп, називається конвергентною еволюцією. Типовим прикладом цього процесу є утворення подібних за будовою крил у різних видів птахів.

Джерело: http://www.zoomax.ruЗалишити відповідь