Бродяжка руда

Вивчаючи клас комах ми знаємо, що серед багатьох його представників є такі, що з різних причин долають значні відстані. Наприклад, нам відомо про сарану, про мурах, про бджіл, але щоб до них віднести бабок – це неймовірно. Про їхній стрімкий політ відомо давно, але про міграції повідомлень мало. Хоча ряд бабок має один вид, що здатен на подолання значних відстаней – це бродяжка руда.
У цього виду бабок найдовша серед світу комах міграція. Вони можуть подорожувати від Індії до Східної та Південної Африки і назад з мусонами, І серед бабок є бродяги  їхній шлях складає приблизно14-18 тисяч кілометрів.

Розвивати божевільну швидкість комасі дозволяють крила. Кожна пара працює автономно, але досить злагоджено. Тонкощі будови крил такі: попереду вони мають потовщення, яке гасить вібрацію в польоті.

Бабкам підвладні всі фігури вищого пілотажу: вперед, назад, зависання, боком, блискавична зміна напрямку, а також політ  без відпочинку кілька годин поспіль. Під час польоту бабка робить від 100 до 150 помахів в секунду. Із заходом сонця вона приземляється на яку-небудь рослину і відпочиває до ранку.

Крім цього у цієї комахи смертельна хватка. Її зубчасті щелепи працюють як потужний кухонний комбайн і здатні перемолоти в пюре будь-яку поживу. Але щасливим мисливцем бабкам дозволяють бути не тільки крила, очі, щелепи, але і кмітливість та хитрість. Вона не ганяється бездумно за поживою, а обчислює швидкість її польоту, траєкторію, і летить навперейми, зустрічаючи жертву з «розпростертими обіймами», тобто щелепами.

Тривала подорож цих комах робить їх легкою здобиччю для перелітних птахів. Якщо коли-небудь щось трапиться з цим видом – бродяжкою рудою, птахам буде дуже нелегко витримувати тривалі перельоти без постійного прожитку.

Джерело: http://pti.kiev.uaЗалишити відповідь