7 цікавих фактів про водяного оленя

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Продовжуємо розповідь про незвичайних представників тваринного світу. На цей раз — безрогий олень з гігантськими іклами, який харчується рослинністю і відмінно плаває.

1. Водяний олень (Hydropotes inermis) — це дивна тварина, єдиний представник роду Водяні олені. Довжина тіла досягає 100 см, висота – 45-55 см, маса – від 9 до 15 кг.

7 цікавих фактів про водяного оленя 1

Rozetka UA

2. Всього існує сім підвидів цього виду, найпоширеніший з яких — сибірський водяний олень, а найрідкісніший — кашмірський. Спосіб життя і особливості поведінки цих тварин вивчені дуже погано. Відомо, що олені живуть поодинці або парами, харчуються рослинністю — травою, листям, грибами і молодими пагонами.

7 цікавих фактів про водяного оленя 3

3. Водяний олень є безрогим, зате має довгі вигнуті ікла, які виростають у самців до 8 см. Дорослий самець водяного оленя дуже спритно управляється з ними — під час їжі ікла прибираються назад, а в разі небезпеки – висуваються вперед. Олені використовують ікла при сутичках між собою, відстоюючи територію.

7 цікавих фактів про водяного оленя 5

4. В основному водяний олень поширений на північ від долини Янцзи в Східному Китаї і в Кореї. Кілька років тому з’явилася новина про те, що рідкісний кашмірський олень був виявлений на території Афганістану: цих особин ніхто не зустрічав з 1948 року. Також водяний олень акліматизований у Франції і Великобританії.

7 цікавих фактів про водяного оленя 7

5. Як вони спілкуються. Засобом взаємодії між оленями є своєрідні звуки, що нагадують собачий гавкіт. Водяні олені «гавкають» і на людей, і на інших оленів. У шлюбний період самка сигналізує самцеві про готовність за допомогою свисту.

7 цікавих фактів про водяного оленя 9

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

6. Чому водяних оленів назвали водяними? Вони відмінно плавають і цілком здатні подолати кілометри в пошуках нової території. Тільки уявіть: по річці Янцзи мирно пливе ікластий водяний олень.

7 цікавих фактів про водяного оленя 11

7. До речі, вода — це не тільки спосіб пересування, а й місце укриття для водяного оленя. Тут він рятується від свого основного ворога — чубатого орла. Відчувши наближення хижака, олень кидається в воду і, пропливши деяку відстань по дну, намагається сховатися під гілками, що нависають вздовж берега. Над водою при цьому залишаються вуха, ніздрі і очі. Так олень залишається недоступним для хижака.

Джерело: https://www.popmech.ru


... ...

Залишити відповідь