6 цікавих фактів про ківі (птаха)

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

1. Ківі — це рід нелітаючих птахів, батьківщина яких далека Нова Зеландія. Ці істоти дивно нагадують ссавців: вони пересуваються по землі, мають оперення, дуже схоже на шерсть, а також температуру тіла 38 °C. В роду у ківі п’ять видів — це Південний ківі, Північний бурий ківі, Великий сірий ківі, Малий сірий ківі і Рові.

6 цікавих фактів про ківі (птаха) 1

2. В залежності від виду ківі мають різні розміри — їхня вага коливається в межах від 1.4 до 4 кг. У ківі є дуже довгий і тонкий дзьоб, який у самців досягає довжини 95-105 мм, а у самок — 110-120 мм. До речі кажучи, для ківі характерний статевий диморфізм: самки більші за самців. Звідси і різниця в розмірі дзьоба.

Rozetka UA

6 цікавих фактів про ківі (птаха) 3

3. Хоча ківі і не літають, крила у цих пташок все-таки є, але крихітні — не більш як 5 см. Цей рудимент неможливо помітити під густим оперенням птиці.

6 цікавих фактів про ківі (птаха) 5

4. Ківі — моногамні птахи: вони утворюють пари на 2-3 шлюбних сезони або навіть на все життя. Через три тижні після шлюбного дійства ці пташки зносять до нори або під коріння дерева одне яйце. До речі, ківі відкладають яйця, про розміри яких ходять легенди. При вазі самки в 2-3 кг яйце важить 500 грам.

6 цікавих фактів про ківі (птаха) 7

5. Ківі — істоти щасливі, тому що вони довгожителі. У природному середовищі (зелених сирих лісах Нової Зеландії) птахи можуть прожити 60 років, якщо, звичайно, не будуть спіймані і з’їдені місцевими хижаками.

6 цікавих фактів про ківі (птаха) 9

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

6. А ось чисельність ківі викликає тривогу. Близько 1000 років тому в Новій Зеландії жило понад 12 млн особин. До 2004 року їхня популяція становила лише 70 000. Справа в тому, що хижаки (які були завезені європейцями відносно недавно) дуже люблять полювати на цих птахів. Ківі мають характерний запах, який тваринам легко розпізнати.

Джерело: https://www.popmech.ru


... ...

Залишити відповідь