Нова загроза для нашої планети. Вісь Землі зміщується!

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

З 1899 року вісь обертання Землі зсунулась на 10,5 метрів, підрахували вчені. Недавнє дослідження виявило три основні причини цього процесу.

В першу чергу варто згадати антропогенний фактор, а точніше — танення льодовиків і підвищення рівня моря через потепління, викликаного діяльністю людини.

По-друге, свою роль відіграє розширення ділянок суші в міру відступу крижаних шарів і зменшення навантаження. І нарешті, впливає повільний відтік вузького шару мантії всередині планети, повідомляє Earth and Planetary Science Letters.

Rozetka UA

Вчені давно з’ясували, що обертання Землі не є ідеально рівним. Невеликі коливання в русі зірок відзначали ще автори стародавніх манускриптів. Згодом люди здогадалися, що коливаються не небесні світила, а наша планета.

Вимірювання, проведені з 1900-х років, показали — вісь обертання щорічно зміщується на кілька сантиметрів убік 74 градусів західної довготи.

Вчені вважали, що це відбувається із-за льодовикового ізостатичного коректування — процесу, що триває з моменту закінчення останнього льодовикового періоду 16 тисяч років тому. Відступаючи, важкі льоди звільняють землю, і вона починає поступово (протягом тисячоліть) підніматися.

Але останнє дослідження показало — в такому випадку вісь зміщалася б на 3,5 сантиметри в рік, тоді як насправді вона рухається на 10,5.

Щоб пояснити цей парадокс, вчені NASA створили комп’ютерну модель, в яку включили дані про зміни крижаного покриву і рівня моря в ХХ столітті. Також були розглянуті інші чинники: виснаження грунтових вод, будівництво штучних резервуарів та інші наслідки діяльності людини. Вони виявилися «відповідальні» за зміщення осі на 4,3 см в рік.

Особливо важливим фактором виявилося танення крижаного покриву в Гренландії — звідти в океани потрапляє величезна кількість води.

Гірські льодовики і маленькі крижані шапки також впливають на процес, але вони розташовані в різних частинах планети і часто «врівноважують» одне одного.

Нарешті, дослідники звернули погляди вглиб Землі. Мантія нашої планети не статична — гарячий матеріал піднімається від ядра наверх, а остигаючий занурюється глибше. Ці коливання також позначаються на земній осі.

Вчені підкреслили, що коливання осі не є ознакою прийдешньої катастрофи і не впливають ні на клімат, ні на сільське господарство.

Але дані важливі для експертів-кліматологів, щоб з’ясувати тенденції подальшого руху планети.

Джерело: https://mir24.tv

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь