Метелики і нічні метелики проходять через чотири життєвих стадії — яйце, гусениця, лялечка і імаго. Прийнято вважати, що метелики прекрасні на відміну від «неприємних» гусениць, але це думка несправедлива. Деякі гусениці здатні вразити будь-кого своєю ефектною зовнішністю.

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Перед вами — десять найкрасивіших гусениць планети. Метелики і нічні метелики з них вийдуть різні, але поки вони в стадії личинки — їм немає рівних. Хто сказав, що народжені повзати чимось уступають літаючим?

Attacus Atlas

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Attacus Atlas. Представник сімейства сатурнієвих, одного з найбільших метеликів в світі з розмахом крил до 24 сантиметрів. Гусениця Attacus Atlas їсть не тільки за себе, але і за майбутню метелика теж — у того просто не розвинений ротовий апарат.

Rozetka UA

Acraga Coa

Acraga Coa — мешканець тропічних лісів Центральної Америки, невелика пухнаста міль з розмахом крил в 20 мм. Гусінь завдяки незвичайному зовнішньому вигляду звуть «мармеладними» або «перловими». «Намистинки» на її спині легко відламується без шкоди для самої комахи — це захисний механізм як у ящірки, що відкидає хвіст.

Polyura Sempronius

Polyura Sempronius — австралійський метелик з цікавим прізвищем «хвостатий імператор». Метелик виглядає досить звично, а ось гусінь у нього абсолютно унікальна — з крутим набором хітинових «рогів».

Pipevine Swallowtail

Pipevine Swallowtail — північноамериканський метелик з чорно-червоною рогатою гусінню відверто демонічного вигляду. Тим не менш, вона абсолютно безпечна — якщо, звичайно, ви не рослина, яку вона збирається з’їсти.

Hubbrad's Small Silkmoth

Hubbrad’s Small Silkmoth, хоча і зветься «малим» метеликом, досить великий — з розмахом крил до 7 сантиметрів. Його гусінь, як і він сам, активна виключно ночами, коли її приголомшливе забарвлення не так помітне для хижаків.

Blue Morpho

Blue Morpho — ще один метелик з Центральної Америки. Гусінь цього виду відома за схильність до канібалізму, а з рослин вони віддають перевагу токсичним, накопичуючи в своєму тілі сильну отруту. Хижаки зазвичай обходять їх стороною.

Flannel Moth

Flannel Moth, «фланельний метелик» повністю відповідає своїй назві — він м’який і пухнастий на вигляд. Але не варто намагатися погладити Flannel Moth — він приховує гостре отруйне жало. Отрута не смертельна, але головний біль і температура гарантовані.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Cerura Vinula

Cerura Vinula, він же вилохвостий, він же шовкопряд-гарпія — великий нічний метелик з сімейства чубарок. Якщо потривожити його гусеницю, та прийме особливу загрозливу стійку — надує і підніме передній кінець тіла, витягне пахучі нитки ззаду і оббризкає кривдника їдкою рідиною.

Isa Textula

Isa Textula — метелик з сімейства Limacodidae, вони ж метелики-мокриці. Гусінь залишають на поверхні листя дерев характерні звивисті сліди, а від хижаків захищаються жалючими волосками по краю тіла.

Isochaetes Beutenmuelleri

Isochaetes Beutenmuelleri — досить звичайний метелик з тих же Limacodidae, але його гусінь виглядає як справжня коштовність. Милуватися нею краще на відстані — отруйні волоски можуть викликати сильне подразнення шкіри.

Джерело: https://www.popmech.ru


... ...

Залишити відповідь