Павука схрестили із шовкопрядом

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Група китайських дослідників використала техніку редагування геному, щоб змусити шовкопрядів виробляти павучий шовк.

В останні роки вчені виявили, що унікальні властивості павучого шовку (або павутини) роблять його корисним в ряді галузей. Наприклад, експерти визначили, що павутину можна використовувати для створення мікрокапсул для доставки ліків від раку безпосередньо до клітин. Пізніше з’ясувалося, що павучий шовк може відновлювати пошкоджені нерви. Також нитки павутини можуть зробити куленепробивні жилети міцнішими.

Біологи стали шукали способи виробництва шовку павука на комерційній основі, але це виявилося не так просто через неспокійний характер і агресивну поведінку павуків. Тоді команда вчених з Китаю замінила одну частину геному шовкопряда фрагментом геному павука, щоб створити гібрид. Ці зусилля призвели до того, що шовкопряди змогли виробляти шовк, який являє собою суміш звичайних ниток шовкопряда і павутини.

Rozetka UA

Тести показали, що павучий шовк становив 35,2% в нитках гібридного шовкопряда, що перевершує всі показники, отримані раніше (раніше частка павучого шовку не перевищувала 5%). Дослідники відзначають, що їхнє досягнення дозволяє створювати шовк з різним складом, в залежності від потреби виробника. Технологія також добре підходить для масового виробництва.

Джерело: https://naukatv.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь