Вчені знайшли новий вид нейронів

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Біологи з Сегедського університету (Угорщина) та Інституту Аллена (США) виявили в корі головного мозку людини новий тип інтернейронів, які схожі на троянду, яка втратила свої пелюстки. Вчені назвали їх клітинами шипшини (rosehip cells). Робота опублікована в журналі Nature Neuroscience.

Дослідники вивчали кору великих півкуль двох чоловіків, які перед смертю пожертвували тіло науці. Скориставшись секвенуванням РНК, вони визначили новий тип інтернейронів, в роботі яких бере участь гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) — найважливіший гальмівний нейромедіатор центральної нервової системи. Незвичайна особливість нових нейронів полягає в їхній формі. Аксони клітин шипшини закручуються на зразок троянди, яка обсипалася, але це не єдина аномалія.

Вчені помітили, що відкриті інтернейрони зв’язуються переважно тільки з одним типом клітин — пірамідальними нейронами. Пірамідальні нейрони —збудливі клітини в мозку ссавців, які в переважній кількості знаходяться в кортикальних структурах.

Rozetka UA

Один з лідерів дослідження Габор Тамас (Gábor Tamás) пояснив, яку роль у взаємодії грають клітини нового типу: «Якщо думати про пригнічуючі нейрони як про гальма в автомобілі, то нейрони шипшини будуть такими гальмами, які зупиняють машину тільки в певному місці, наприклад, біля продуктового магазину. Простіше кажучи, цей певний тип клітин здатний гальмувати там, де інші не можуть».

При цьому Габор Тамас зазначив, що такі нейрони виявили поки тільки у людини; їх відрізняє певний «генний підпис». У гризунів подібних структур не зустрічали. За словами біологів, ще рано говорити про те, чи характерні вони виключно для людини; ці нейрони можуть виявитися і у приматів. У майбутньому вчені планують вивчити кору мозку людей, що страждали психоневрологічними захворюваннями. Таке дослідження допомогло б зрозуміти, наскільки достовірне моделювання цих розладів на прикладі мишей.

Джерело: https://medicapp.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь