Стало відомо, чому свині найкращі донори

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Вчені поспішили розвіяти міф про те, що свині – генетичні родичі людини. Генетики з усмішкою кажуть, що навіть припускати таке дурість, але вони розуміють, звідки пішла помилка.

В останні роки вчені-трансплантологи кажуть про перспективність використання тканин свиней для пересадки людям. Тести показали, що людський організм не відторгає “свиню” після підсадки.

Саме це, як кажуть вчені, ймовірно, і стало поширеною помилкою про те, що свині – генетичні родичі людей. Рідними для свиней є бегемоти і кити. Нічого дивного в цьому немає. У доісторичні часи кити, тобто їхні прабатьки, ходили по землі. Вони нагадували одночасно собаку і свиню.

Rozetka UA

Тільки після того, як кити занурилися в воду, у них стали “відвалюватися” лапи і з’явився характерний хвостовий плавець.

Якщо повернутися до медицини, то варто відзначити, що свині не мають білкових структур, які імунна система людини сприймає, як тканини свині. Для “імунки” свиня те ж саме, що тканина, пересаджена від людини або найбільш підходящого другого варіанту – шимпанзе.
При цьому свині стають найкращими “претендентами” на пересадку, як пише портал Naked Science, з етичної точки зору. По-перше, їх розводять на забій в промисловому масштабі. По-друге, вони швидко ростуть, тому дефіциту в їхніх тканинах не буде.

Якщо отримання органу для трансплантації від людини до людини регламентується законом, то в питанні з шимпанзе виникає “вузький” момент. Цих приматів вкрай мало. Крім того, вони володіють інтелектуальним потенціалом, а це може перешкодити в створенні правового поля для вирощування шимпанзе для того, щоб їх потім вбити, а органи вилучити і пересадити людині.

Якщо міркувати, хто людині в генетичному плані близький, то це, звісно ж, примати. Найрідніші – шимпанзе. За ними йдуть горили. Далі йдуть всі інші примати – орангутанги, мавпи, павіани.

Як це не дивно, але у людей в генетичному плані багато спільного з гризунами – мишами і щурами

Джерело: https://moika78.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь