У Мексиканській затоці зняли дивну глибоководну істоту: відео

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Морські біологи зняли незвичайну глибоководну істоту, яка схожа на дивно скорченого кальмара. Фахівці поки не можуть визначити, до якого з видів вона належить – можливо, вона відноситься до нового, раніше невідомого науці виду.

Фахівці з дослідницького судна Okeanos Explorer (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA)) виявили цю дивну істоту на глибині близько 850 метрів в Мексиканській затоці. Вона пливла в дуже незвичній позі – її щупальця були загнуті так, немов істота зайняла оборонну позицію, і настільки сильно, що здається, ніби вона зовсім і не є кальмаром.

«Моя перша реакція була такою: що це, чорт візьми, таке?» – сказав морський біолог Марк Векчен (Mike Vecchione) виданню National Geographic. «Істота взагалі не була схожою на кальмара, поки ми не почали наближатися і вона не стала обертатися», – зазначив дослідник.
Своєю манерою плавання істота чимось нагадує наутилуса, а забарвленням – пекельного вампіра (Vampyroteuthis infernalis), глибоководного головоногого молюска-детритофага з сімейства Vampyroteuthidae. Дослідники, крім того, вважають, що незвичайна тварина може виявитися загадковим кальмаром виду Discoteuthis discus, описаним лише за деякими мертвими особинами.
Утім, дослідники поки не виловили дивного кальмара, а тільки зняли його на відео. Їм також не відомо, чим харчується ця істота, яким чином здобуває їжу, для чого приймає таку дивну позу (можливо, заради камуфляжу або ж через хворобу). Надалі фахівці планують отримати більше інформації про таємничу тварину і зрозуміти, чи є вона представником вже знайомого виду або ж чимось абсолютно новим для науки.

Джерело: https://www.popmech.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Залишити відповідь