Вчені виявили викопну ящірку з чотирма очима

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

У ящірки, яка мешкала в Північній Америці приблизно 49 мільйонів назад, далекої родички варанів, було чотири ока: два звичайних і два тім’яних, – повідомляється в журналі Current Biology. Це перший подібний випадок серед відомих хребетних тварин, у яких є щелепи. Раніше вважалося, що чотири ока є тільки у безщелепних міног – найпримітивніших хребетних на Землі.


Два тім’яних ока у ящірки Saniwa ensidens, далекої родички варанів, виявили вчені з Науково-дослідного інституту Сенкенберга у Франкфурті-на-Майні і Єльського університету. Вони вивчили скам’янілості викопних ящірок, які були знайдені ще в 1871 році на території американського штату Вайомінг.

Команда дослідників під керівництвом доктора Крістера Сміта проаналізувала кістки двох особин одного виду і одного віку: на верхівці черепів вони помітили ямку, на місці якої могло знаходитися четверте око. Таке відкриття дозволило вченим зробити висновок, що це характерна анатомічна риса для цілого виду, а не особливість однієї особини, і підтвердили свої гіпотези.

Rozetka UA

«З одного боку, вчені припускали, що в ході еволюції третє око просто зникло у різних груп хребетних – наприклад, у ссавців і птахів, – і збереглося тільки у одних повністю наземних хребетних – у ящірок», – говорить Крістер Сміт. «З іншого боку, існувала гіпотеза, що третє око ящірки розвинулося з іншого органу – парапінеального (а не з пінеального, як у жаб), яке добре розвинене у міног ».

Третє і четверте око, які виявлені у древньої рептилії, відносяться до так званих тім’яних очей – шишкоподібних світлочутливих органів, які відповідають за добові та сезонні ритми, за терморегуляцію. Крім того, вони допомагають земноводним орієнтуватися в просторі.

Джерело: https://scientificrussia.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь