Загадкову підземну рослину вперше знайшли після 150-літніх пошуків

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Квітка Thismia neptunis
Sochor et al

Ботаніки повторно відкрили рослину тісмія Нептуна (Thismia neptunis), яка поширена тільки в віддалених джунглях Малайзії. Цей організм більшу частину часу проводить під землею, над її поверхнею з’являються лише квіти, але й то всього на пару тижнів і не щороку. Стаття з результатами опублікована в журналі Phytotaxa.

Thismia neptunis вперше описав італійський ботанік і мандрівник Одоардо Беккарі в 1866 році. Цей вчений XIX століття, який відкрив сотні видів рослин, виявив тісмію в східному штаті Малайзії – Саравак. Він склав її опис і зробив декілька малюнків, проте з тих пір ніяких свідчень про існування цієї рослини науці відомо не було.

Rozetka UA

В експедиції 2017 року чеські ботаніки змогли виявити тісмію Нептуна, про що вони розповіли в новій статті. Квітуче стебло рослини невелике – всього близько 9 сантиметрів у висоту. «Ми так мало знаємо про поширеність цієї рослини через її непримітний зовнішній вигляд, адже її легко не помітити під час роботи в джунглях, – пишуть автори. –

Наскільки нам відомо, цей вид знайшли всього вдруге. Тому ми представляємо уточнений опис і найпершу фотографію цієї знакової рослини, яка завдяки своєрідному вигляду і характерній назві стала практично міфічною рослиною».


Загадкову підземну рослину вперше знайшли після 150-літніх пошуків

Thismia neptunis
Sochor et al

Вчені цікавляться такими рідкісними рослинами не тільки в зв’язку з їх вельми обмеженою поширеністю, але і завдяки іншим дивовижним властивостям. Зокрема, тісмія Нептуна відноситься до мікотрофних рослин, тобто таких, які знаходяться в симбіозі з грибами і в зв’язку з цим втратили листя і здатність до фотосинтезу. В даний момент ботанікам важко сказати, чи загрожує цим видам зникнення через їхній прихований спосіб життя.

Джерело: https://www.vesti.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь