Життєздатність архей перевірили умовами Енцелада

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Знімок поверхні Енцелада
NASA/JPL/ESA/SSI

Деякі види архей, зокрема метаногени, зможуть вижити на Енцеладі, повідомляється в Nature Communications. На думку авторів дослідження, джерелом енергії для бактерій будуть слугувати діоксид вуглецю і водень – останній може вироблятися в результаті хімічних реакцій в ядрі супутника Сатурна.

Сьогодні вчені активно обговорюють можливість існування життя на Енцеладі. Вважається, що під його поверхнею з великою часткою ймовірності ховається океан – правда, складається він з води і так званого «вуглеводневого супу». У рідкому стані океан підтримує енергія, що виробляється в пористому ядрі супутника завдяки тертю. Таким чином, Енцелад має всі необхідні інгредієнти для виникнення примітивного життя.

Rozetka UA

Саймон Ріттманн (Simon Rittmann) з Віденського університету разом з колегами провів експеримент. Він помістив три види архей (Methanothermococcus okinawensis, Methanothermobacter marburgensis і Methanococcus villosus) в умови, близькі до тих, що панують на Енцеладі. Зокрема, організми поміщалися в суміш водню (H2), вуглекислого газу (CO2), чадного газу (CO), метану (CH4), азоту (N) і в деяких випадках ще й етилену (C2H4). Тиск варіювався від 2 до 90 бар, а температура від 65 до 80 градусів Цельсія (такою вона може бути ближче до областей гідротермальної активності, в той час як середня температура океану близька до нуля).

З’ясувалося, що Methanothermococcus okinawensis можуть рости і виробляти метан навіть в присутності тих речовин, які пригнічують розвиток інших архей – зокрема, формальдегіду, аміаку і чадного газу. Крім того, мікроби виявилися здатні вижити навіть при тиску в 50 бар, що приблизно в 50 разів більше, ніж біля поверхні Землі.

Також дослідники порахували, скільки водню може вироблятися на Енцеладі в ході серпентінізаціі. З’ясувалося, що його кількості може бути достатньо для комфортного існування архей. У зв’язку з цим дослідники пропонують в майбутніх місіях шукати на Енцеладі метаногенові біомаркери – зокрема, ліпіди і ізопреноїдні вуглеводні.

Багато дослідників намагаються з’ясувати, чи зможуть існувати земні організми на інших планетах і супутниках Сонячної системи. Експерименти показують, що мікроорганізми могли б вижити на Марсі або на Європі, супутнику Юпітера. Крім того, вчені сподіваються виявити ознаки життя і в сучасній Сонячній системі. Зараз їхніми пошуками займається апарат Trace Gas Orbiter.

Джерело: https://nplus1.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь