Вчені показали появу вухатого восьминога на світ

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Дорослий Grimpoteuthis

NOAA

Морські біологи опублікували відео з маленьким восьминогом з роду Grimpoteuthis, який тільки що вилупився із яйця. Ці восьминоги живуть на великій глибині, і про їхні ранні стадії розвитку було мало що відомо. Наприклад, раніше дослідники припускали, що вирости з боків голови, які виглядають як великі вуха, з’являються у особин в міру дорослішання, але виявилося, що вони є у восьминога з моменту появи на світ, йдеться в статті в Current Biology.

Rozetka UA

Глибоководні плавникові восьминоги отримали прізвисько «Dumbo octopus» на честь слоненяти Дамбо за великі вирости з боків голови, що нагадують вуха. Вирости служать для них плавниками і допомагають переміщатися в товщі води. Інша особливість, що відрізняє плавникових восьминогів від інших, – відсутність турботи про потомство. Зазвичай восьминоги влаштовують гніздо і охороняють відкладені яйця, проте самки плавникових восьминогів просто залишають яйця в якомусь затишному місці і пливуть геть. Захищає яйця дуже тверда шкаралупа. Відомо, що яйця розвиваються дуже довго, так як вода на глибинах проживання цих восьминогів (зазвичай 3-4 кілометри) дуже холодна.

У 2005 році дослідникам з експедиції Deep Atlantic Stepping Stones в північно-західній Атлантиці пощастило знайти яйце, з якого вже в лабораторії вилупився восьминіг. Вчені збирали зразки коралів на глибині 1965 метрів за допомогою дистанційно керованого апарату. У лабораторії на коралах були виявлені кулясті структури шоколадного кольору розміром приблизно два на півтора сантиметра, які виявилися яйцями восьминога, імовірно з роду Grimpoteuthis. Прямо на очах у дослідників з одного яйця почав вилуплюватися восьминіг.


Вчені показали появу вухатого восьминога на світ

Гілка коралів із знайденими яйцями (зліва) і вилуплення восьминога з яйця (праворуч)
Elizabeth K. Shea et al / Current Biology 2018

Вчені припускають, що ця подія відбулася передчасно і була спровокована стресом, проте екземпляр, що вилупився був повністю розвинений. Протягом двох годин за восьминогом спостерігали і знімали його на відео, а потім законсервували для подальших досліджень.

Відео:

Згодом вчені детально вивчили будову тварини за допомогою магніто-резонансної томографії. Анатомія восьминога, який тільки що вилупився дуже нагадувала анатомію дорослої особини, за винятком жовткового мішка. Так само, як і у дорослих восьминогів, «вуха» маленького восьминога підтримувалися хрящем. Як видно на відео, плавники повністю сформовані і дозволяють для «малюка» повноцінно плавати. Дослідники зробили висновок, що плавникові восьминоги з’являються на світ повністю самостійними, готовими до пересування та полювання.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Джерело: https://nplus1.ru


... ...

Залишити відповідь