Вчені знайшли найдавніший еукаріотичний організм

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Незважаючи на те, що ми часто чуємо про «найстаріших» викопних, визначити реальний вік скам’янілостей вельми важко, і кожен раз це питання стає предметом суперечок серед фахівців. Така, наприклад, ситуація з Bangiomorpha pubescens, яка може бути нашим найдавнішим предком – бабусею чи дідусем всього тваринного світу. Канадські вчені впевнені, що це – найдавніший фотосинтезуючий організм, у якого спостерігається перехід від прокаріотичного до еукаріотичного типу будови.

B. pubescens – це викопна водорість, що жила на Землі приблизно 800 мільйонів років тому. За словами вчених, вона є найбільш раннім представником організмів, що поєднує в собі еукаріотичну будову і здатність до фотосинтезу. Їхня робота описана в статті, опублікованій в журналі Geology. Судячи з усього, водорість була схожа на сучасну прісноводну червону водорость Bangia.

Вік знахідки спочатку оцінювався приблизно в 1,2 мільярда років (плюс-мінус 500 мільйонів), проте нове дослідження зробило цю цифру більш точною. На думку вчених з Університету Макгілла, їй близько 1,047 мільярда років, з поправкою на 13-17 мільйонів. Для того, щоб з’ясувати це, дослідники скористалися реній-осмієвим аналізом, який дозволяє визначити ступінь розпаду радіоактивних компонентів всередині скам’янілості.

Виявилося, що дізнатися відповіді на питання, що цікавлять вчених не так-то просто. Ендрю Роджер з Університету Далхаузі в CBC зазначає, що існують і інші, куди більш старі приклади скам’янілостей, які можуть належати до еукаріотичних організмів.

Джерело: https://www.popmech.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Залишити відповідь