Deep Discoverer

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Маріанський жолоб є найглибшим місцем у світовому океані. Ширина цієї підводної “траншеї”, що знаходиться в Тихому океані на схід від Маріанських островів, становить в середньому 70 кілометрів, а довжина – близько 2.5 тисяч кілометрів. У найглибшій точці, яка носить назву “Безодня Челленджера”, глибина становить 10994 метри, тиск на цій глибині перевищує тисячу атмосфер, а температура коливається в межах від 0.5 до 4 градусів Цельсія. З моменту відкриття в 1875 році Маріанський жолоб буквально притягує до себе дослідників, які всіма силами і засобами намагаються отримати відповіді на ряд питань. Що відбувається в найглибшому місці океану? Яке життя існує в таких несприятливих для нас умовах?

За всю історію людства було всього декілька занурень на дно Маріанської западини. У 1960 році туди спускався батискаф Trieste, в 1996 – глибоководний робот (unmanned autonomous underwater vehicle, ROV) Kaiko, а в 2009 році – ROV Nereus. Новий етап досліджень глибин Маріанського жолоба почався зовсім недавно, в квітні цього року, а використовується в цій справі глибоководний апарат-робот Deep Discoverer. Дані дослідження проводяться спільними зусиллями Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA), Орегонського університету та американської служби Берегової охорони.

Rozetka UA

Deep Discoverer

Апарат Deep Discoverer базується на борту судна USNS Capable, яке надійшло в розпорядження NOAA в 2010 році і отримало назву Okeanos Explorer. На борту цього судна знаходиться його команда і нечисленна група, яка проводить роботи з глибоководним апаратом. А основна група вчених і дослідників знаходиться в центрі управління на березі, використовуючи функції системи віддаленої телеприсутності і дистанційного керування.

Дослідження Маріанської западини за допомогою робота Deep Discoverer почалися 10 квітня цього року і закінчаться орієнтовно 10 липня. Програма досліджень розбита на три етапи, на кожному з яких дослідне судно Okeanos Explorer переміститься в різні області западини, вивчаючи підводне навколишнє середовище, грязьові вулкани, глибоководні корали та інші форми життя. В даний час закінчується перший етап досліджень, які проводяться в південній частині Маріанського жолоба.

Deep Discoverer

Глибоководний робот Deep Discoverer, вага якого становить 4080 кілограм, обладнаний дев’ятьма зовнішніми високоякісними камерами та 20 потужними світлодіодними джерелами світла. Конструкція апарату і його систем настільки складна, що сумарна довжина всієї його електропроводки становить понад 900 метрів. Опускаючись в вічну ніч, яка панує на великій глибині, апарат Deep Discoverer користується допомогою апаратублизнюка Seirios, який виступає в якості розвідника і забезпечує в разі потреби додаткове освітлення.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Використовуючи можливості і обладнання глибоководних апаратів Deep Discoverer і Seirios, дослідники вже зібрали масу цінної наукової інформації і отримали безліч цікавих знімків. Деякі з цих знімків ми привели трохи вище і на них зображені, як можна здогадатися, жителі морських глибин, що мешкають на дні Маріанської западини. А на наведеному нижче відеоролику можна побачити живу трансляцію всього, що відбувається в центрі управління місією і на борту дослідницького судна Okeanos Explorer.

Deep Discoverer

Онлайн трансляція місії

Джерело


... ...

Залишити відповідь