Палеонтологи вперше представили в Пекіні пташеня в бурштині віком 99 млн років

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Група палеонтологів з Канади, КНР і США вперше презентувала в китайській столиці викопне пташеня доісторичної епохи, що застигло в бурштиновій масі приблизно 99 млн років тому.

Унікальний зразок скам’янілих останків ледве опереного древнього птаха був знайдений в 2016 році на півночі М’янми, проте на з’ясування датування знахідки у вчених пішли місяці. Пташеня досягає 6 см в довжину, крізь товщу смоли добре проглядається його голова, шия, крила, лапи, хвіст, а також м’які тканини — шкірний покрив і оперення.
“Нам випав рідкісний шанс досліджувати доісторичних пернатих, оскільки добре збереглися навіть такі деталізовані частини птиці, як вушні отвори, очі, лусочки на лапках”, – пояснив журналістам цінність викопного зразка Луїс Чіаппе з Лос-Анджелеського музею природної історії.

За словами американського вченого, що спеціалізується на вивченні древніх мешканців нашої планети, пташеня застрягло в бурштиновій смолі, коли йому було всього кілька тижнів.

Rozetka UA

Як розповіли члени дослідницької групи, одним з найбільш важливих елементів для аналізу виявилося оперення, що збереглося практично бездоганно. Очікується, що дана знахідка дозволить орнітологам відновити багато цінних деталей процесу еволюції сучасних птахів.

Джерело: http://tass.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь