Знайдений найдавніший в історії гриб з шляпкою

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Гриби, поряд з рослинами і тваринами, займають самостійне царство живих істот, і, за однією з версій, вік найдавнішого представника цього царства становить близько 2,4 мільярда років. Однак гриби в більш повсякденному розумінні — ті, що дачники часом збирають в лісі — з’явилися на планеті значно пізніше. Нещодавнє відкриття фахівців (Іллінойський університет в Урбана-Шампейн) дозволяє припустити, що це сталося 115 мільйонів років тому.

Фахівці повідомляють, що їм вдалося виявити найдавніше з відомих великих плодових тіл пластинчастих грибів — саме до цієї групи належить багато грибів, що збираються сьогодні людьми. Цікаво, що, на відміну від більшості інших древніх грибів, цей знайти вдалося не в бурштині. Як повідомляється, скам’яніла знахідка дуже добре збереглася. За це відкриття її назвали Gondwanagaricites magnificus, в якому друге слово, що означає, власне, вид, походить від латинського слова «чудовий». Перше слово, що позначає рід, походить від назви суперконтиненту Гондвани і грецького слова, що означає «гриб».

На нижній стороні капелюшка гриба, як показало дослідження, розташовувалися вирости-пластинки, де розташовувалися його спороносні елементи. Довжина ніжки гриба склала 3,4 сантиметри, а діаметр капелюшка — 1 сантиметр.

Rozetka UA

По всій видимості, до наших днів гриб зберігся завдяки тому, що потрапив в солону водойму і виявився прикритий шарами донних відкладень до того, як зруйнувався. В результаті під впливом природних процесів тканини гриба за мільйони років спочатку замінилися кристалами піриту, а потім — гетиту.

Нове дослідження було опубліковано в журналі PLoS ONE.

Нагадаємо, про гриба (в ширшому сенсі цього слова) віком 2,4 мільярда років, який потенційно представляє собою найдавніший відомий багатоклітинний організм, повідомлялося в квітні поточного року. Виявити нитки міцелію, тобто вегетативного тіла гриба, вдалося на території сучасної Південної Африки на глибині близько 800 метрів.

Джерело: http://www.mk.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь