color

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Людське око може розрізняти мільйони різних кольорів і відтінків. Вчені ж, розглядаючи через мікроскоп чудеса мікросвіту задовольняються лише п’ятьма основними кольорами. Однак, дослідникам з Колумбійського університету вдалося зламати цей бар’єр колірних обмежень, розроблена ними гібридна технологія кольорової мікрозйомки дозволяє відобразити в цілому до 24 кольорів і відтінків. Отримання кольорових зображень структур в живих клітинах дозволить вченим спостерігати за біологічними процесами, які відбуваються всередині клітин, відстежувати результати впливу лікарських препаратів, вивчати взаємодію між окремими клітинами і багато іншого.

До останнього часу на світі існувало лише дві технології кольорової мікроскопічної зйомки — флуоресцентна мікроскопія і Раманівська спектрометрія. В технології флуоресцентної мікроскопії використовується забарвлення клітин і внутрішньоклітинних структур спеціальними сполуками, які називаються флуорофор і флуорохром. Ці речовини при опроміненні їх світлом самі починають випромінювати світло з певною довжиною хвилі, яка освітлює внутрішньоклітинну структуру. Однак така система мікроскопії допускає одночасне використання тільки п’яти різних речовин і це, в свою чергу, означає, що вчені мають можливість спостерігати тільки за функціонуванням п’яти різних структур. Якщо дослідникам потрібно здійснювати спостереження за іншими процесами в тих же самих клітинах тканин, вони повинні використовувати або інші зразки або очистити тканину і нанести кольорове маркування повторно, що може позначитися на живій тканині вкрай згубно.

В технології Раманівської спектрометрії використовується освітлення об’єкту зйомки світлом лазера. Енергія частини лазерного світла йде на створення коливань молекул, що входять до складу тканин з якими стикаються фотони світла. Використовуючи опромінення тканин світлом з різними довжинами хвиль можна отримати ряд знімків, за якими можна отримати інформацію про хімічну будову матеріалу досліджуваних зразків. Недоліком даного методу є те, що для його надійної і ефективної роботи потрібна наявність мільйонів ідентичних молекул, які створять коливання певної частоти з амплітудою, достатньою для її вимірювання. Через це спостереження за деякими елементами живих клітин, що складаються з невеликої кількості різних молекул, просто неможливі.

Rozetka UA


color

Для вирішення проблеми збільшення кількості кольорів дослідники з Колумбійського університету об’єднали дві описані вище технології в одну. Нова методика кольорової мікрозйомки отримала назву epr-SRS (electronic pre-resonance stimulated Raman scattering microscopy). Тепер для роботи системи потрібна наявність в зразку не мільйонів ідентичних молекул, а всього трьох десятків, адже спектрометр Рамана вловлює коливання молекул спеціальної речовини-маркера, що має високу ефективність вторинного випромінювання. Більш того, за рахунок високої чутливості та вибірковості спектрометра Рамана дослідники отримали можливість одночасного використання до 24 речовин-маркерів замість п’яти. При цьому, десять таких речовин вже використовувалися вченими раніше, а ще 14 було знайдено або створено колумбійськими дослідниками.

Робота системи epr-SRS була успішно перевірена на зразках живих нервових тканин, узятих з мозку піддослідних тварин. “Завдяки новій технології нам вдалося побачити багато з аспектів взаємодії між окремими клітинами нервових тканин” – пишуть дослідники, – “А в майбутньому ми плануємо перенести всю міць мікроскопічної зйомки з розширеною палітрою в область реального часу”.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


... ...

Залишити відповідь