В Анголі відкритий гігантський карликовий галаго

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Більшість сучасних відкриттів нових ссавців відбувається генетичними методами: як правило, близькоспоріднені види звірів дуже схожі один на одного, і навіть фахівці не можуть впевнено сказати, що перед ними два різних види, поки не проаналізують їхню ДНК і не переконаються в значних генетичних розбіжностях. Відкриття, зроблені на основі порівняльної морфології і безпосередніх спостережень в дикій природі. Здавалося б, людина вже кожен куточок Землі дослідила до дірок, але природа не втомлюється дивувати нас несподіваними тваринами, про яких наука, здавалося б, давно повинна була знати.

Втім, в ряді країн з неспокійною політичною обстановкою мирна наука про біорізноманіття часто не отримує можливості розвиватися. Взяти, приміром, Анголу: протягом другої половини минулого століття країну роздирали війни  — спочатку за незалежність від Португалії, потім громадянська. Звичайно ж, біологам не дуже хочеться зловити шалену кулю під час спостережень за звірятами, тому-то ліси Анголи як і раніше зберігають безліч таємниць. Дослідження приматів і зовсім там практично не проводилися. А раптом там живуть карликові горили розміром з собачку?

Rozetka UA

В Анголі відкритий гігантський карликовий галаго

 Карликовий галаго Galagoides demidovii. В Анголі представники цього виду теж живуть.

Поки що з Анголи відомі тільки горили стандартних розмірів — західні рівнинні. З карликових приматів є карликові галаго. Галаго — це милі і м’які африканські тварини із великими очима, що ведуть нічний спосіб життя, близькі родичі лорі і трохи менш близькі — мадагаскарських лемурів і руконіжок.

У сімействі галагових виділяють кілька родів: Otolemur (товстохвості галаго), Euoticus (іглокіготні галаго), Galago (власне галаго), Sciurocheirus (білячі галаго), Galagoides (карликові галаго, що живуть в Центральній і Західній Африці) і Paragalago (тільки що винесені в окремий рід карликові галаго Східної Африки).

В Анголі відкритий гігантський карликовий галаго

Приматологи під керівництвом Магдалени Свенссон з Університету Оксфорд Брукс (Великобританія) працювали в лісі Кумбіру на північному заході Анголи, коли раптом почули верескливе крещендо з коротким цвіріньканням в кінці. Вокалізація — це надійний ідентифікатор для різних видів галаго, зазначає Свенссон. Те, що постало вухам вчених, нагадувало позивні західних карликових галаго, тому вони очікували побачити серед гілок «окату крихітку» з роду Galagoides. Однак світло ліхтаря осяяло істоту, за розмірами порівняну скоріше з Galago!

Великі очі його розділяла широка світла смуга, темне забарвлення злегка підійнятої мордочки зливалося з кільцями навколо очей, хвіст був довгий і пухнастий. Комбінація таких характеристик зовнішності укупі з нетипово великими для карликових галаго розмірами і специфічними нюансами вокалізації відразу дали зрозуміти фахівцям, що перед ними новий вид. Не потрібно було навіть перевіряти їхню ДНК, кажуть біологи, і так все було зрозуміло. Всього їм вдалося знайти 36 особин цього нового виду карликових галаго, що живуть в трьох лісах північно-західної Анголи.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Вид отримав назву Galagoides kumbirensis — по імені того лісу, де вперше був відкритий. Це п’ятий новий вид приматів і другий вид галаго, описаних з континентальної Африки в XXI столітті. Як і інші галаго
, ангольські карликові активні ночами і живуть на верхівках дерев, де годуються комахами. Разом з головою розміри їхнього тіла складають 17-20 см, плюс хвіст довжиною 17-24 см — це робить їх «гігантами серед карликів», відзначають дослідники.

І як часто це буває, ліс Кумбіру — гаряча точка біорізноманіття, де мешкає багато ангольських ендеміків, особливо серед птахів і рослин, – останнім часом страждає від вирубування заради лісозаготівель під сільське господарство і видобуток вугілля. У поточному столітті територія, що включає Кумбіру, втратила близько 5% всіх дерев. Назвавши нового галаго ім’ям лісу, вчені сподіваються привернути увагу захисників природи до цього маловивченого середовища існування. А самому галаго G. kumbirensis рекомендують присвоїти статус вразливого виду. Поки що невідомо, наскільки він поширений за межами Анголи і мешкає чи взагалі де-небудь, крім цієї країни.

Джерело: https://nplus1.ru


... ...

Залишити відповідь