В Австралії знайдений родич м'ясоїдних паразитів

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

В Австралії знайшли родича м’ясоїдних паразитів. Новий вид отримав назву Zelonia australiensis.
Ілюстрація Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc./Wikimedia Commons.

Нещодавно вчені виявили новий вид паразита, що мешкає в Австралії (отримав назву Zelonia australiensis). Цей шкідник має загального предка з жахаючою багатьох людей групою м’ясоїдних паразитів.

Джоел Барретт (Joel Barratt), експерт в області паразитизму з Технологічного університету Сіднея і провідний автор дослідження, говорить, що новий вид, ймовірно, хоч і не харчується плоттю, але його дуже важливо вивчати. Він вважає, що вчені повинні бути краще інформовані про різні тропічні хвороби, які виникають в регіоні, і можуть бути якимось чином пов’язані з новим паразитом.

Rozetka UA

Відкриття Z. australiensis збіглося зі збільшенням випадків зараження лейшманіями в Австралії, та й в усьому світі за останні кілька десятиліть. Пояснимо, що лейшманії — це м’ясоїдна “версія” паразитів. Поширення лейшманій також збільшило частоту появи захворювання, що викликається паразитом — лейшманіозу.

Один з дослідників Деміен Старк (Damien Stark) з Лікарні святого Вінсента в Австралії говорить, що розвиток міжнародного туризму і збільшення числа мігрантів з епідемічних районів зробило лейшманіоз “імпортованою” інфекцією на Зеленому континенті.

“До теперішнього часу не було зареєстровано жодного випадку місцевої передачі інфекції. Вважалося, що в Австралії просто відсутня комаха-переносник, яка здатна передавати лейшманію. Наше дослідження показало, що, можливо, справи йдуть зовсім інакше”, – говорить Старк.

“У поєднанні з попередніми дослідженнями ця наукова робота дає зрозуміти, на що саме ці паразити здатні. У минулому вони могли захопити якусь ту нову для них територію, адаптуючись до зараження нових видів”, – говорить Барретт.

Подібні дані піднімають важливе питання: чи допомагає людська діяльність збільшувати можливості видам, заражаючих людей, займати територію австралійської землі? “- міркує дослідник. Раніше схожа ситуація спостерігалася при розширенні ареалів паразитів в різноманітних місцях.” Поширення малярії з Африки в Європу і Північну та Південну Америки — яскравий тому приклад “, – додає Барретт.

Дослідники вважають, що розуміння природи нового паразита та еволюції виду в цілому може надати їм більше інформації про передачу лейшманії. І знизити можливі ризики для населення Зеленого континенту.

За словами фахівців, в Австралії в цілому медики не мають методик та інструментів для боротьби з різними тропічними хворобами – лихоманкою Денге, вірусом Зіка, японським енцефалітом, лихоманкою чикунгунья та іншими. Так що будь-яка інформація про паразитів допоможе уникнути серйозних наслідків
Відкриття нового виду описано в статті наукового журналу PLOS Neglected Tropical Diseases.
Джерело: http://www.vesti.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь