Учені продемонстрували на практиці можливість створення ДНК-комп'ютера

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Якщо вам відомо, що ДНК являє собою генетичний код, результатом виконання якого є життя, то вам буде не важко уявити, що за допомогою ДНК можна виконувати інші обчислення і вирішувати інші завдання. Ідея використання ДНК для створення молекулярних ДНК-комп’ютерів була висунута ще в 1984 році, такі комп’ютери, за рахунок особливостей їх структури та функціонування, можуть впоратися з вирішенням певних завдань набагато швидше і ефективніше звичайних комп’ютерів. Крім цього ДНК має цілу низку переваг у порівнянні з кремнієм, вона має дуже малі розміри, молекули ДНК відрізняються високою стабільністю і можуть залишатися в первісному вигляді протягом дуже довгих проміжків часу.

Групі вчених з Манчестерського університету, очолюваною професором Россом Д. Кінгом (Ross D. King), вдалося створити новий обчислювальний пристрій на базі молекул ДНК. Це досягнення є не тільки одним із демонстрацій самої можливості, його головною особливістю є те, що створений вченими ДНК-комп’ютер є самореплікуючим, здатним збільшувати власну обчислювальну потужність в разі такої необхідності. Якщо, наприклад, для вирішення певної задачі традиційному комп’ютеру буде потрібно провести мільйон обчислень, то ДНК-комп’ютер в такому ж випадку зможе зробити мільйон копій самого себе і виконати завдання з більшою ефективністю.

Rozetka UA

«Уявіть собі, що перед комп’ютером стоїть завдання пошуку виходу з лабіринту, і він дістався до чергової розвилки» – розповідає професор Кінг, -«Традиційному комп’ютеру буде потрібно піти спочатку по одному шляху і повернутися назад в разі невдачі. ДНК-комп’ютер, в цей момент, може створити ще одну копію, яка піде по другому шляху, в той час, як початковий комп’ютер почне рухатися по першому. І, зовсім нескладно здогадатися, який з комп’ютерів впорається з таким завданням швидше».

Не варто очікувати, що незабаром ви зможете грати в одну з комп’ютерних ігор, дивитися відео або борознити простори Інтернету, а в надрах процесора вашого комп’ютера для цього буде працювати безліч ланцюжків молекул ДНК. Такі біологічні ДНК-комп’ютери призначені для виконання зовсім інших завдань. Їхньою справою в майбутньому буде боротьба з інфекціями, наприклад, «ремонт» організму людини і, можливо, обробка великих масивів різнорідної і різнопланової інформації.

Звичайно, робота, виконана вченими з Манчестерського університету, є лише початком довгого і складного шляху по ще зовсім невивченій області науки. Проте, цей шлях рано чи пізно повинен привести до створення ефективних обчислювальних пристроїв, яким буде під силу швидке вирішення завдань будь-якого ступеня складності.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь