Вчені виявили дивний приклад дії еволюції

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Біолог Террі Орд з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії і його колеги вивчали кілька сімейств собачковидних риб підряду променеперих. Дослідження проходило в околицях Раротонга, найбільшого з островів Кука.

Під час відливу собачковидні рибки зазвичай знаходяться в басейнах біля берега. Але коли прибуває прилив, вони піднімаються на сушу і ховаються в скелях, поки вода не піде, повідомляє New Scientist.

Rozetka UA

Швидше за все, так вони уникають хижаків: з припливом до берега припливають камбали і крилатки.
Щоб перевірити, що могло б статися з собачковидними рибами, якби вони ігнорували прилив, вчені запустили в воду пластикові модельки. Їх доля виявилася незавидною: коли вода пішла, імітатори собачковидних рибок залишилися на березі зранені і покусані.

Зрозуміло, на суші рибок теж чекає небезпека: дослідники спостерігали атаки птахів. Але ризик бути з’їденими поза водою у рибок знижується приблизно на третину. Більш того, сухопутне життя має переваги: захищені від зовнішнього впливу «гнізда» в скелях дозволяють спокійно розмножуватися, а харчуватися рибки можуть водоростями і бактеріями, що мешкають серед каменів.

Фактично, кілька видів собачковидних риб на Раротонга і інших островах вже повністю здійснили перехід до життя на суші. Вони продовжують дихати зябрами, але розвинули потужніші хвостові плавники, за допомогою яких перестрибують з каменя на камінь.

За 400 млн років всього близько 33 сімейств риб перетнули кордон між водою і сушею, уточнюють фахівці, підкреслюючи, що стимулом для еволюційного процесу стала саме втеча від хижаків, а не пошук нових джерел їжі.
Тим часом, експерти сумніваються: безліч плазунів і ссавців, включаючи ігуан, морських змій і видр, відчувають пристрасть до підводної їжі і вважають за краще харчуватися як звикли, навіть якщо ризикують при цьому своїм життям.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь