Вченим вдалося виростити штучний міні-мозок, що має власну кровоносну систему

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

В 2015 році вченим з університету Брауна вдалося розробити технологію вирощування штучного міні-мозку, що має складну тривимірну структуру з переплетених між собою нервових клітин декількох типів. Такі штучні утворення являють собою альтернативу лабораторіям-на-чіпі відповідного типу і вони дозволяють проводити випробування нових методів лікування та дію лікарських препаратів, не використовуючи для цього піддослідних тварин. І, продовжуючи працювати з вирощеними міні-мізками, дослідники виявили дивний феномен, всередині деяких з них з часом почала утворюватися система кровоносних судин, що значно розширює сферу їх використання і дозволяє проводити дослідження, пов’язані з інсультами, струсами і хворобою Альцгеймера.

Кожен міні-мозок має розмір менше одного міліметра і їх вирощують тисячами за один раз із зразків нервових клітин різних типів, взятих у живих лабораторних пацюків. Ці міні-мізки, звісно, не можуть забезпечити розумовий процес, але нейрони що входять в них є електрично активними. Ці штучні утворення є найточнішою моделлю реального мозку, і при їхній допомозі вчені мають можливість безпосередньо вивчати процеси розвитку нервових клітин, наслідки захворювань і результати дії нових лікарських препаратів.

Rozetka UA

Але нейрони і синапси – це тільки частина моделі мозку. При роботі мозок вимагає потоку крові, яка постачає його киснем і живильними речовинами, однак у всіх типах штучних мізків, вирощених різними групами вчених, ця складова повністю відсутня. Під час своєї роботи вчені з університету Брауна помітили, що через деякий час приблизно в двох третинах штучних міні-мізків почали утворюватися ущільнення нервових тканин, які потім почали перероджуватися в тканину кровоносних судин.

Вченим вдалося виростити штучний міні-мозок, що має власну кровоносну систему

Зроблені знімки виниклих утворень дозволили вченим ідентифікувати тип нових клітин і сполучних білків, які виявилися ідентичними клітинам і білками кровоносних судин, а самі утворені судини та порожнини всередині,  безперечно призначені для транспортування крові. Складена вченими карта кровоносної системи показала, що структура цієї системи не настільки щільна і розгалужена як кровоносна система реального мозку, її складність повністю відповідає малій складності міні-мозку, який може існувати протягом всього одного-двох тижнів.

Отримавши в своє розпорядження такий «подарунок», вчені вже почали використовувати штучні міні-мізки, піддаючи їх кисневому дефіциту і нестачі глюкози та спостерігаючи за тим, як все це впливає на кровоносну систему. А в найближчому часі вчені об’єднають міні-мозок з мікрорідинною системою, яка забезпечить нормальне перекачування крові по кровоносній системі, і це, в свою чергу, дозволить їм зімітувати інсульт і симптоми хвороби Альцгеймера.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь