DragonflEye - бабка, перетворена в кіборга за допомогою надмініатюрних оптичних технологій

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Співробітники лабораторії Charles Stark Draper Laboratory Inc., Кембридж, штат Массачусетс, США, в одній зі своїх робіт використовували розроблені ними оптичні провідники нового типу, так звані оптроди (optrode), які набагато менші і гнучкіші традиційного оптоволокна. Оптроди досить широко використовуються в діагностичній медицині, а фахівці лабораторії впровадили їх в мозок бабки, створивши бабку-кіборга під назвою DragonflEye. Ця жива істота з «дистанційним управлінням» може бути використана для прихованої розвідки, спостереження, моніторингу навколишнього середовища, доставки повідомлень і крихітних вантажів.

«Передача свого роду команд бабці вимагає того, щоб світло було направлене на певні ділянки головного нервового «шнура» цієї комахи, товщина якого не перевищує товщини найтоншої рибальського волосіні» – розповідає Джессі Уїллер (Jesse Wheeler), інженер-біомедик і науковий керівник даної програми, – «Для цього ми розробили нову технологію на базі спеціалізованих оптродів, які дуже гнучкі і можуть проводити світло по дуже зігнутим траєкторіям».

Rozetka UA

Ми вже неодноразово розповідали про те, що багато груп дослідників займалися перетворенням різних видів комах в кіборгів за завданням від американського Міністерства оборони. У цій справі були досягнуті деякі успіхи, головним з яких є впровадження мініатюрної електроніки і датчиків в личинку комахи так, щоб у дорослому віці комахи ці всі «доповнення» не можна було виявити неозброєним оком. Але пізніше, після деяких проривів в області мікроелектромеханічних систем і пристроїв, дослідники залишили комах у відносному спокої і звернули свою увагу на створення крихітних безпілотних літальних апаратів, розміри яких порівнянні з розмірами комах.

DragonflEye - бабка, перетворена в кіборга за допомогою надмініатюрних оптичних технологій

Однак, такі апарати, крім їх астрономічної вартості, мають величезний недолік – термін їх служби обмежений ємністю їх акумуляторної батареї. Маючи кібернетичні «добавки» бабка DragonflEye, позбавлена такої вади, вона може діяти протягом декількох місяців, поки стоїть тепла пора року і у неї є вода, їжа і сонячне світло.

Крім усього іншого живі бабки неймовірно швидкі і маневрені, вони здатні зависати на місці і робити настільки круті повороти, що перевантаження при цьому можуть досягати значення 9g. Крім цього, бабка-кіборг необтяжена вагою акумуляторної батареї, всю необхідну їй енергію вона отримує традиційним шляхом – через харчування, а несуча нею електроніка забезпечується енергією від крихітної і легкої сонячної батареї.

«Крім усього вищесказаного, технології, розроблені в рамках програми DragonflEye, дозволять нам вивчати поведінку комах, особливості їх польоту. Ми можемо навіть, змусити бабок-кіборгів виступати в нетрадиційній для них ролі – в ролі комах-запилювачів, які займуть місце швидко зменшуваної популяції медоносних бджіл» – розповідає Джессі Уїллер, – «Крім цього, розроблені нами оптроди можуть бути використані медиками і нейроінженерами як засіб доступу до окремих нервів і маленьких нервових вузлів, що дозволить здійснювати нові дослідження і застосовувати деякі інноваційні методи лікування захворювань».

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь