Віруси, які до цих пір не були відомі науці мільярди років переносили в собі безхребетні

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Вченими із Австралії та Китаю були знайдені 1445 вірусів, серед яких такі, які призводять до смерті своїх хазяїв — переносниками яких являються безхребетні.

Вчені і раніше вважали, що павуки, комахи та черв’яки протягом мільйонів років переносили віруси але нове дослідження показало, що цей показник переносить нас на багато пізніше — до мільярдів років. Едвард Холмс із Сіднейського університету — один із ведучих авторів роботи заявив, що отримані ними результати скоріш за все повністю змінять уявлення про вірусологію.

Rozetka UA

Як мінімум 1445 вірусів живуть протягом багатьох мільярдів років у симбіозі із безхребетними. За словами вчених, вони навіть, і припустити не могли, що черви являються переносниками вірусів.

Проводячи свою роботу вчені вивчали транскрипти (молекули РНК, які утворюються в результаті експресії гена або ділянки ДНК) 220 різних безхребетних. Для вивчення були застосовані методи молекулярної генетики, в тому числі, ті які допомагають виявити різні захворювання у людей.

В результаті дослідження було виявлено1445 РНК-вмісних вірусів. РНК віруси — це такий тип вірусів у яких генетична інформація містися у молекулі РНК, а не ДНК. Як вияснилося саме безхребетні стали першими носіями різних штамів грипу.

Можливо, дане дослідження в майбутньому допоможе для вчених вияснити походження деяких суперечливих захворювань, таких як хвороба Лайма.

Вчені говорять, що відкриття хоч і є великою сенсацією але панікувати не потрібно. Відкриття такої великої кількості вірусів зовсім не означає, що можна заразитися просто взявши жука чи черв’яка в руки. Віруси від безхребетних до людини у більшості випадків не передаються. Винятком можуть бути хіба що комарі, які передають, наприклад вірус Зіка чи малярію. А частина знайдених вірусів вражає лише безхребетних, а для людини вони цілком безпечні.

Вчені намірені продовжити свої дослідження. Як мінімум потрібно буде переписувати підручники по вірусології та заново відслідковувати еволюційний розвиток багатьох захворювань. А максимум — перевіряти чи може бути носієм віруса будь-яка клітинна форма життя.  

Джерело: http://sydney.edu.au

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь