Площа арктичного морського льоду досягла критичного мінімуму

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Американські вчені із Національного центру даних снігу та льоду в Колорадо вдруге зареєстрували льодовиковий мінімум по площі льодового покриву в Арктиці.

Вченими із Національно центру даних снігу та льоду в Колорадо було зафіксовано у 2016 році рекордно мінімальний рівень морського льоду в Арктиці.  У 2016 році його площа становила 4,14 млн кв. км, а в 2007 цей показник був 4,15 млн кв. км.

Rozetka UA

Від стану льодового покриву Антарктиди залежить життя багатьох тварин, що там мешкають, в тому числі білих ведмедів та моржів.

За темпами таяння арктичного льоду спостереження ведуться ще з 1979 року. За словами вчених — це ознака глобального потепління.

Оцінка в глобальних масштабах даної ситуації оптимізму не втілює. Навіть деяке збільшення площі льоду Антарктиди не таке вже й значне у порівнянні зі світовими запасами льодового покриву, який продовжує скорочуватися.

Починаючи із 1980 року ми втратили близько 40 відсотків загальної площі льодового покриву Арктики, яка нагрівається у два рази швидше в порівнянні із іншими ділянками планети. Зміна клімату в Арктиці впливає на погодні умови у середніх широтах.

Але зменшення льоду дозволяє деяким нафтовим компаніям просуватися все далі для добування нафти. Хоча всім відомо, що саме спалювання нафти та її похідних є причиною глобальної зміни клімату.

Самим негативним є розтавання старого льоду, який формує фундамент для всієї Арктики. Тоді як молодий лід утворюється зимою і розтає влітку. Через такі зміни вже зараз білим ведмедям не вдається нормально харчуватися, щоб набрати достатньо жиру аби пережити несприятливий у харчовому плані літній період.

Комп’ютерне моделювання показує, що до 2040 року в Арктиці може настати безсніжне літо. Арктика разом із Гренландією щорічно втрачають 420 млрд тон наземного льоду. І зміни відбуваються не через природні причини (хоча деякий вплив вони також мають), а це в майбутньому може призвести до непередбачуваних наслідків. І затоплення прибережних територій, скоріш за все не буде основною проблемою. Погодні умови, навіть, у найвіддаленіших куточках нашої планети не ізольовані, зміни будуть скрізь…

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь