Клітини епідермісу вдалося перетворити в яйцеклітини

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Це вдалося зробити японським молекулярним біологам. Вони перетворили «перепрограмовані» клітини шкіри мишей у повноцінні яйцеклітини, запліднили їх та виростили повноцінне потомство, що здатне самостійно розмножуватися.

За останні два десятки років вчені навчилися перетворювати стовбурові клітини в тканини кісток, м’язів, шкіри та нервової системи. Такі тканини можуть в майбутньому слугувати своєрідними «запчастинами» на випадок пошкодження тіла внаслідок травм чи через різні дегенеративні захворювання. Не аби яку увагу привертає перетворення стовбурових клітин у статеві клітини, які будуть придатні для імплантації в тіло людини.
Вчені під керівництвом Mitinori Saito з університету із міста Кіото (Японія) більше п’яти років працюють над отриманням повноцінних статевих клітин із «перепрограмованих» стовбурових клітин та їх ембріональних аналогів, а також «заготівок» сперматозоїдів та яйцеклітин.

Rozetka UA

У серпні 2011 року Saito та його колеги навчилися вирощувати сперматозоїди із зародкових і «перепрограмованих» стовбурових клітин та пересаджувати їх в сім’яники самців мишей. Через рік японські біологи успішно використали отриманий досвід для перетворення стовбурових клітин в «заготівки» яйцеклітин, які були імплантовані в яєчники безплідної миші. В результаті було отримане потомство.

Джерело

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь