Вченим вдалося знайти клітини, які відповідають за кодування щасливих та страшних спогадів


Акції та знижки відомих брендів
 

Акції та знижки відомих брендів! Детальніше...


Ділянки в базально-латеральному комплексі мигдалеподібного тіла містять групи нейронів які пов’язані зі позитивними та негативними емоціями. Вони були знайдені нейробіологами із Массачусетського технологічного інституту. Ці ділянки фіксують радісні та трагічні спогади. Мигдалина — це ділянка головного мозку, яка являє собою округле скупчення сірої речовини і пов’язана із формуванням емоцій. За словами вчених, порушення балансу між вище сказаними групами нейронів може призвести до депресивного стану та післятравматичного стресового розладу.

У 2014 році вченими були знайдені нервові ланцюги, які зв’язують пам’ять із негативними та позитивними емоціями. А в ході експерименту спеціалістам вдалося позбавити мишей від негативних емоцій. Коли гризуни були щасливі вчені активували у них клітини гіпокампу, що зберігають страшні спогади. Це і дозволило замінити негативні, страшні спогади більш позитивними асоціаціями.

В даний момент вчені знайшли гени, які розділяють популяції клітин, що відповідають за реакцію на страх і за винагороду. Спеціалістами були досліджені всі гени базально-латерального комплексу. Із всього наявного була знайдена активність одного гена, тільки в клітинах, які кодували позитивні спогади. У клітинах, що кодували негативні спогади цього гена не було. Вченими був зроблений висновок, що популяція одних нейронів може подавляти активність іншої. Також було встановлено, що нейрони «страху» доходили до прилеглого ядра, а нейрони «винагороди» до прилеглого ядра та мигдалини.

Джерело  

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Залишити відповідь