Вибухаючий альтруїзм

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Як тільки справи доходять до пожертви собою заради інших, то на перших рядах стають мурахи-деревоточці із Борнео. Як тільки на них нападають хижаки (наприклад, велика хижа комаха, що на фото), то ці бомбоподібні комахи вчіплюються у неприятеля та включають механізм самознищення, викидаючи в повітря отруйний жовтий клей.

«У мурах є підщелепна залоза, що розміщена зазвичай тільки в голові, — пояснює ентомолог та ведучий Бі-бі-сі Адам Харт (Adam Hart). — Зазвичай вона розміщена тільки в голові, але у деяких видів комах-деревоточців ця залоза надзвичайно велика і проходить через все тіло. У якості останньої відчайдушної спроби захиститися мураха може різко скоротити м’язи. Тоді черевна порожнина та підщелепні залози вибухнуть, і суперник буде повністю обліплений їх клейким та їдким вмістом».

Це форма захисного механізму, так званого суїцидального альтруїзму. В англомовній літературі використовується термін autothysis, що складений із двох грецьких коренів — я і жертва. Така «самопожертва» характерна також для деяких видів термітів.

Джерело: Журнал «Наука в фокусі».

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Залишити відповідь