Для компанії Microsoft вдалося записати на ДНК 200 мегабайт даних

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Компанією рік по тому було закуплено 10 мільйонів синтетичних ниток ДНК у стартапу Twist Bioscience. Ціллю в Microsoft є довготривале зберігання даних на органічних накопичувачах, що побудовані із штучних ДНК. Ідея досить амбіційна. Адже на 1 грам ДНК можна записати 1 мільярд терабайт даних, що можуть зберігатися до тисячі років.
Тепер дослідники компанії разом із вченими із Вашингтонського університету записали на нитки ДНК 200 мегабайт даних і встановили новий рекорд в даному напрямку. А самим цікавим є те, що розмір нового накопичувача набагато менший від розміру кінчика простого олівця.

“До тих пір, поки на планеті існує життя на основі ДНК, ми будемо зацікавлені в читанні. Так що це буде завжди актуально”, – сказала Карін Страусс, голова по дослідженню органічних накопичувачів компанії Microsoft.

Теоретично всі дані, що є в інтернеті можна розмітити в накопичувачі розміром у взуттєву коробку, а вся інформація великого центру з обробки інформації вміститься у об’ємі, що дорівнює кільком кубикам рафінаду. Ці носії являються досить перспективними з погляду їх  розміру та тривалості збереження даних.

На отриману міні-флешку об’ємом 200 мегабайт вчені записали кліп групи OK Go, кілька оцифрованих творів мистецтва, 100 літературних творів бібліотеки “Гутенберг”, Загальну декларацію прав людини ООН на більш ніж 100 мовах і базу даних насіння компанії Crop Trust.

Джерело

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Залишити відповідь