Знайдений вітамін, який зупиняє процес старіння клітин деяких типів тканин

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Група дослідників з Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL) провела ряд експериментів над піддослідними тваринами. Ці експерименти показали, що введення тваринам речовини-вітаміну під назвою nicotinamide riboside, NR, покращує процес регенерації тканин деяких органів і це тягне за собою збільшення тривалості життя тварин. Як показали попередні дослідження, вітамін NR надає ефективну дію, підвищуючи метаболізм клітин в разі лікування деяких дегенеративних захворювань. А в даному випадку цей препарат ефективно впливає на функціонування стовбурових клітин, які відновлюють пошкоджені тканини органів.

Практично у всіх тварин, не тільки у ссавців, регенеративна здатність тканин певних органів, включаючи печінку, нирки, серце і мускулатуру, постійно знижується з віком. Згодом непереборні вікові ефекти накопичуються, що призводить до виникнення старечих захворювань різних видів.

Rozetka UA

У нормальних умовах (в молодому організмі) стовбурові клітини, реагуючи на сигнали різної природи, що виробляються живим організмом, перетворюються в клітини певних типів тканин, відновлюючи таким чином пошкоджені органи. Однак, з віком ефективність функціонування стовбурових клітин істотно знижується, що призводить до зниження регенеративних функцій і виродження тканин деяких органів. Саме тому дослідники зосередилися на пошуках методів, які можуть “оживити” стовбурові клітини в тканинах організму літніх людей.

Для того, щоб вивчити процес зменшення регенеративної здатності організму з віком, вчені з EPFL об’єдналися з вченими з Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH), Цюріхського університету і декількох університетів Канади і Бразилії. За допомогою біомаркерів різних типів вчені змогли ідентифікувати молекулярні ланцюги, які виступають в ролі регуляторів процесу діяльності мітохондрій, які є свого роду “електростанціями”, що постачають живі клітини енергією.

Першим видом тканин, стовбурові клітини і регенеративні функції яких вдалося задіяти за допомогою вітаміну NR, стали м’язові тканини. “Ми ввели вітамін NR 2-х річним піддослідним гризунам, що є вельми похилим віком для цих тварин” – розповідає Хонгбо Занг (Hongbo Zhang), провідний дослідник, – “Цей препарат активізував молекулярні ланцюги, які змусили мітохондрії клітин працювати належним чином. Внаслідок тварини продемонстрували збільшення регенеративної функції м’язових тканин і тварини прожили набагато довше, ніж тварини, які не отримали препарату “.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Паралельні дослідження показали, що препарат NR здійснює схожий вплив на стовбурові клітини нервових тканин і шкіри. Крім цього, навіть при використанні великих доз препарату не було відмічено ніяких негативних побічних ефектів.

“Наша робота є справжнім проривом в області регенеративної медицини” – пишуть дослідники, – Нам, звичайно, буде потрібно ще якийсь час на проведення ряду додаткових досліджень і експериментів. Але і зараз вже ясно, що вітамін NR і його похідні можуть використовуватися не тільки для лікування вікових захворювань, цей препарат може бути використаний для успішного лікування деяких дегенеративних захворювань, наприклад, м’язової дистрофії, міопатії, які вражають і молодих людей .

Джерело


... ...

Залишити відповідь