Вченим вперше вдалося спостерігати і контролювати функціонування новонароджених нейронів живого мозку

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Протягом досить довгого часу вважалося, що людина отримує всю кількість нейронів, клітин головного мозку, в момент народження, і ця кількість поступово зменшується протягом його життя. Зараз вченим вже відомо, що певні ділянки мозку продовжують виробляти нові нейрони і переважна більшість цих нейронів “народжується” в гіпокампі, області, яка має форму морського коника і яка відіграє важливу роль в основних когнітивних функціях мозку. І недавно вченим з Медичного центру Колумбійського університету вдалося вперше сфотографувати процес народження нових нейронів, що протікає в живому мозку піддослідної тварини. А подальші дослідження в даному напрямку можуть дати людям нові методи лікування деяких неврологічних і психічних захворювань.

Для того, щоб отримати можливість спостерігати за новонароджениминейронами вченим довелося вдатися до кількох хитрощів. По-перше, вони впровадили в мозок піддослідної тварини імплантат, що містить крихітний мікроскоп. А по-друге, вони провели генні зміни піддослідних тварин так, що всі новонароджені нейрони були здатні світитися в момент їхньої активності.

“Те, що нам довелося зробити, є досить складним через те, що для цього потрібно проведення відразу декількох тонких операцій розповідає Майкл Дрю (Michael Drew), нейробіолог з Техаського університету в Остіні, Складність об’єднання цих методів є поясненням тому, чому раніше ніхто не зміг отримати зображення нових нейронів, народжених в мозку дорослої істоти .

Використовуючи функції пристроюімплантату і генні модифікації піддослідних тварин, вчені провели ряд експериментів, в яких на тварин здійснювалися
різні
впливи як позитивного, так і негативного характеру, наприклад, слабкі удари струмом. В результаті цього за рахунок новонароджених нейронів в мозку тварин сформувалися стійкі реакції на всі ці дії.

Після цього, вчені за допомогою методів оптогенетики деактивували всі нові нейрони, в результаті чого тварини були не в змозі виявити відмінності між позитивними і негативними впливами. Вони відчували переляк навіть, від тих впливів, до яких вони звикли і від яких вони раніше отримували задоволення.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Дані спостереження говорять про те, що новонароджені нервові клітини є важливою частиною деяких функцій пам’яті та обробки інформації про набутий раніше досвід. Саме ці нейрони дозволяють тваринам відокремлювати спогади один від одного і реагувати на них порізному пишуть вчені.

І на закінчення слід зазначити, що результати даних досліджень мають важливе значення для розуміння природи і пошуків нових методів лікування деяких типів хвороб і розладів. Адже в разі депресії або шизофренії у хворих спостерігаються знижені темпи “народжуваності” нових нейронів, “а більшість препаратів-антидепресантів стимулює виробництво нових нейронів в гіпокампі” – розповідає Майкл Дрю, – “зараз ми вже можемо починати думати про нові методи лікування розладів, готуючи собі грунт для нових спостережень, досліджень і експериментів.

Джерело

Залишити відповідь