MARVEL

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Для того, щоб виконати складні операції на мозку людини, лікарям необхідно чітко бачити дуже дрібні деталі всього того, з чим їм доводиться мати справу. Пристрій, який допоможе хірургам розібратися в хитросплетіннях нервових тканин, було розроблено фахівцями з Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL) і Каліфорнійського технологічного інституту. Це пристрій, мініатюрна камера-ендоскоп MARVEL (Multi Angle Rear Viewing Endoscopic tooL), дозволить лікарям проводити операції на мозку більш швидко і більш безпечно для пацієнта.

Камера MARVEL є однією з найменших тривимірних камер у світі, вона розроблена для мінімізації інвазивності хірургії головного мозку – розповідає Херіш Менохара (Harish Manohara), науковий керівник проекту з боку JPL.

Rozetka UA

Камера MARVEL має зовнішній діаметр в 4 міліметри, а її довжина становить 15 міліметрів. Вона встановлена на кінці рухомої гнучкої шиї“, яка може повертатися на кут до 120 градусів, що досить непогано для будь-якого автоматизованого ендоскопа. Використання такої камери дозволить уникнути проведення обширної краніотомії, процедури, в ході якої хірурги знімають великі ділянки черепної коробки для того, щоб отримати доступ до тканин головного мозку.

MARVEL

Але унікальною в камері MARVEL є її стереоскопічна система. Звичайно, на світі існують і інші стереоскопічні ендоскопи, але в більшості з них використовується по дві камери, що не дуже добре впливає на розміри і рухливість цих пристроїв. У камери MARVEL є всього один об’єктив, але вона здатна створювати тривимірні зображення за рахунок наявності у неї двох апертур, закритих різними комбінаціями червоних, зелених і синіх світлофільтрів. Також до складу камери MARVEL входить спеціальне джерело світла, яке випромінює світло всіх шести діапазонів довжин хвиль, які пропускають вищевказані с
вітлофільтри.
І таке спектральне розділення дозволяє отримувати два різних зображення, з яких потім синтезується єдине стереоскопічне зображення.

В даний час дослідники продемонстрували перший робочий дослідний зразок камери MARVEL, а їх наступним кроком стане розробка чергового зразка, який буде відповідати всім вимогам американського Управління з контролю за продуктами і ліками (US Food and Drug Administration, FDA) до подібних пристроїв. Крім цього, конструкція камери зазнає кілька змін, які зроблять зручнішим її застосування під час проведення реальних операцій на мозку.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

А в більш далекій перспективі камери типу MARVEL можуть знайти застосування в дослідженнях космосу. Мініатюрні стереоскопічні камери, встановлені на невеликих роботах, дозволять отримувати тривимірні знімки геологічних особливостей космічних об’єктів, що розкривають усі їх деталі на мікроскопічному рівні.

Джерело


... ...

Залишити відповідь