Штучний інтелект

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Спеціалізована система штучного інтелекту, створена програмістами і вченими з японського Національного інституту інформатики (National Institute of Informatics), здала багатодисциплінарний університетський вступний іспит. При проходженні цього стандартизованого тесту система набрала 511 балів з 950 можливих, для порівняння, середній результат в Японії становить 416 балів. І будь ця програма живою людиною, вона отримала б 8 шансів з 10 на те, щоб бути прийнятою як студент в один з 441 приватних і 33 державних вищих навчальних закладів цієї країни.

Розробка цієї системи штучного інтелекту була розпочата в 2011 році, в рік, коли суперкомпьютеру IBM Watson вдалося перемогти у вікторині Jeopardy! її колишніх чемпіонів Кена Дженнінгса (Ken Jennings) і Бреда Раттера (Brad Rutter). На перших етапах японська програма демонструвала досить посередні результати, набагато нижчі середнього рівня. Але її нинішній варіант особливо досяг успіху в галузі математики та історії, там, де на запитання існують чіткі прямі відповіді. Система поки ще “плаває” в галузі експериментальної фізики та деяких інших областях, в яких потрібні сприйняття і обробка складної інформації, написаної на природній мові.

Rozetka UA

Система штучного інтелекту була розроблена в рамках більш масштабного проекту, що має назву Todai Robot Project. Кінцевою метою цього проекту є створення інтелектуального робота, досить розумного для того, щоб зуміти поступити в Токійський університет, один з найпрестижніших японських вищих навчальних закладів, який називають японським Гарвардом“. І досягти цього планується до 2021 року.

Слід зазначити, що програма Todai Robot Project є не єдиним подібним проектом у світі. Щось подібне збираються реалізувати в майбутньому і творці системи штучного інтелекту суперкомп’ютера IBM Watson. А ще одна система американського виробництва цього року впоралася зі здачею академічного оціночного тесту SAT і з вирішенням завдань з геометрії з задачника 11-го класу.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Тим не менш, успіх японських дослідників є ще одним доказом, що системи управління роботів в майбутньому здобудуть високий інтелект, що дозволить їм сприймати природниу розмовну мову, розпізнавати текст і інформацію на зображеннях. А володіння доступом до великих баз даних і знань дозволить їм знаходити відповіді на поставлені складні питання і виробляти рішення, які будуть керувати їхніми діями.

Джерело

 


... ...

Залишити відповідь