Китайські вчені створили супер собаку

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Група китайських вчених з Інституту біомедицини та здоров’я в Гуанчжоу (Guangzhou Institutes of Biomedicine and Health) оголосила про те, що їм вдалося створити першу в своєму роді cуперсобаку, собаку, геном якої був відкорегований за допомогою технологій генної інженерії. Обсяг м’язової маси cуперсобаки в два рази перевищує обсяг у звичайної собаки такої самої породи, і це дозволяє ГМО-тварині бігати швидше і бути більш витривалою. Такі здібності зроблять собаку незамінним помічником у полюванні і такі собаки можуть бути з великим успіхом використані поліцією, армією та іншими державними спецслужбами.

Група вчених, очолювана Liang Xue Lai, використовувала технологію редагування генів під назвою CRISPR-Cas9, яка є основним інструментом вчених-генетиків в даний час. За допомогою цього вони видалили з генома ген, функцією якого є виробництво білка під назвою міостатин (myostatin), що є обмежувачем росту м’язів. В даному випадку це була штучно створена генетична мутація, але такий же вигляд мутацій природного походження спостерігається в природі у деяких особин однієї з порід собак – гончих собак. Ці гончаки собаки-мутанти, що відчувають нестачу міостатину, набагато більші своїх родичів і мають набагато більш об’ємну мускулатуру.

“Нашою головною метою є використання генних технологій для моделювання деяких захворювань собак та інших тварин, що буде використовуватися для розробки нових методів лікування” – розповідає Liang Xue Lai, – “Собаки досить близькі до людей з точки зору метаболічних, фізіологічних і анатомічних особливостей їх організмів. Тому використовувані і розроблювані нами технології можуть бути застосовані і по відношенню до людей з мінімальною їх зміною “.

Rozetka UA

Незабаром китайські дослідники збираються привести на білий світ ще кілька ГМО-собак, які будуть володіти симптомами штучно викликаної хвороби Паркінсона, м’язової дистрофії та інших захворювань. І ці собаки стануть першими “пацієнтами”, на яких будуть випробувані деякі з нових експериментальних методів лікування вищезазначених захворювань.

І на закінчення слід зауважити, що подібні генні мутації, пов’язані з вилученням або пригніченням функції міостатину, вже певний час використовуються людьми в своїх цілях. Такою мутацією володіє спеціальна “м’ясна” порода корів під назвою Belgian Blues, такі мутації рідко проявляються у людей та інших тварин. Але, як показали дослідження, незважаючи на сильні зовнішні прояви цієї мутації, вона не доставляє живій істоті ніяких серйозних незручностей чи шкоди.

Джерело

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь