COTSbot

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Австралійський Великий Бар’єрний Риф є найбільшим кораловим рифом в світі і в даний час він знаходиться під загрозою зникнення. Загрозою є велика популяція морських зірок виду (crownofthorns starfish, COTS, Acanthaster planci), які живляться коралами і які за останні 30 років з’їли” майже половину обсягу коралів Великого Бар’єрного Рифу, поставивши його перед лицем загрози зникнення. Але цьому може перешкодити новий робот-вбивця, який призначений для боротьби з морськими зірками.

Робот COTSbot, автоматичний підводний апарат (autonomous underwater vehicle, AUV), є розробкою Метью Данбебіна (Matthew Dunbabin) і Ферас Дайоуба (Feras Dayoub) з Технологічного університету Квінсленда (Queensland University of Technology). Буквально днями були закінчені ходові випробування цього робота у водах затоки Moreton Bay, а вже в грудні місяці цей робот вперше почне свої смертоносні веселощі.

COTSbot

Rozetka UA

До складу конструкції робота входять стереоскопічні камери, що дозволяють йому сприймати навколишній простір в тривимірному вигляді, датчики поперечного і подовжнього крену, а в якості навігаційної системи використовується приймач GPS. Система комп’ютерного бачення робота COTSbot була навчена на тисячах знімків коралових рифів і їх мешканців. Завдяки такому масштабному навчанню робот зможе ідентифікувати всі морські зірки, незважаючи на їх форму, забарвлення і розміри.

Якщо робот не зможе ідентифікувати об’єкт, що потрапив в його поле зору, як морську зірку, він зробить його знімок і пошле запит оператору, який підтвердить або спростує відношення об’єкта до виду морських зірок. Ця відповідь забезпечить подальше самонавчання системи робота, який, врешті-решт, стане здатний ідентифікувати все, що він бачить, без будь-якого втручання людини в цей процес.

Зброєю робота COTSbot є маніпулятор з пневматичним ін’єктором, який призначений для вприскування дози смертельного для морських зірок розчину солей в її тіло. Робот COTSbot запрограмований діяти абсолютно безжалісно по відношенню до морських зірок, а можливостей його обладнання і заряду акумуляторних батарей достатньо для забезпечення цієї безжалісності протягом восьми годин, протягом яких він може здійснити до 2 сотень смертельних ін’єкцій.

COTSbot

“Роботи COTSbot є ударним кулаком, який здатний швидко знищити більшість морських зірок у районі їх дії. А решту морських зірок доб’ють водолази, які спустяться під воду через кілька днів– розповідає Метью Данбебін.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Деякі захисники живих створінь вважають зайвим використання подібних роботів. Адже морські зірки є самими звичайними і не найбільш агресивними мешканцями коралових рифів. У вчених є кілька теорій, що пояснюють різке збільшення популяції морських зірок, які повільно самі руйнують свій “дім”. І головною причиною є зниження кількості морських хижаків внаслідок неконтрольованого вилову риби та збору раковин морських молюсків. Крім цього, на популяцію морських зірок, як не дивно, надав сприятливий вплив злив стічних вод, в яких знаходиться багато органічних речовин, що є живильними речовинами для планктону. А певний вид планктону, у свою чергу, є їжею для личинок морських зірок.

З нинішнього моменту і по грудень цього року фахівці з Технологічного університету Квінсленда проводитимуть навчання роботів COTSbot на живих морських зірках в районі Великого Бар’єрного Рифу. Поки вони не будуть робити смертельних ін’єкцій самостійно, команду на виконання цього буде подавати людина-оператор. Але по завершенню процесу навчання ці роботи будуть діяти самостійно і нікому не відомо, скільки морських створінь стануть їх жертвами.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


... ...

Залишити відповідь