Тільки уявіть собі, що деякі тварини можуть пережити не тільки людину, але й цілі цивілізації. Комусь, можливо, все це здасться неймовірним і дивним, але насправді це так. І в якості підтвердження, пропонуємо Вам познайомитись з дев’ятьма тваринами-довгожителями нашої планети. Це дивовижні істоти, секрети яких досліджують вчені всього світу.

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 


Тварини довгожителі
Червоний морський їжак

Ці цікаві живі істоти мешкають виключно в Тихому Океані, як правило, на західному узбережжі Північної Америки. Червоні морські їжаки живуть на глибині близько дев’яноста метрів і намагаються уникати неспокійних місць, де спостерігається часте хвилеутворення. Вони прикріплюються до дна і здобувають свою їжу з води шляхом фільтрації. Таким ось чином червоні морські їжаки живуть протягом декількох століть. Життя червоного морського їжака, можливо, і нуднувате, але ніяк не коротке. Вчені стверджують, що червоні морські їжаки практично безсмертні. Вони можуть гинути від хвороб, або через хижаків, але ознак старіння у них не виникає. Цікаво також і те, що у столітнього морського їжака рівно стільки ж шансів зробити потомство, як і в десятирічного.


Черепахи

Черепахи

Черепахи вважаються одними з найбільш довгоживучих живих організмів на Землі. Взяти, наприклад, черепаху Гаррієт. Ця галапагоська черепаха померла в червні 2006 року від серцевої недостатності. Практично все своє життя вона прожила в зоопарку. Найдивніше це те, що Гаррієт в Європу привіз сам Чарльз Дарвін. Слід зазначити, що ця черепаха пережила ще багатьох всесвітньо відомих вчених. Вона померла у віці 175 років.

Huidak

Гуідак

Це їстівний молюск, який живе більше 160 років (стільки живе молюск, за яким спостерігають вчені). Тільки уявіть собі, що довжина цих істот може сягати одного метра! Не дарма він вважається найбільшим риючим молюском. До речі, назва «geoduck» («gweduck») запозичена в індіанців і означає «глибоко копає».


Гатерія
Гатерія

Досить незвичайна істота, яка була вивчена через багато років після її виявлення в природі. Примітно те, що внутрішня будова гатерії дуже нагадує будову змії, крокодила, черепахи, риби і навіть мегалозавра, іхтіозавра і телеозавра, які давно вимерли. Складається враження, що природа хотіла створити щось грандіозне, але для цього їй не вистачило часу і з усіх складових елементів вона встигла створити лише ящірку. Ці рептилії є сучасниками динозаврів і живуть вони 100-200 років. Поширені на 13 невеликих скелястих островах в затоці Пленті. Раніше зустрічались по всій Новій Зеландії але були винищені завезеними хижаками.


Lamellibrachia
Lamellibrachia

Можливо ви будете здивовані, але «квіти», які ви бачите на фото не що інше як черв’яки, які будують для себе вапняні трубочки. Трубочки вони використовують як укриття в разі виникнення небезпеки. На перший погляд черв’яки здаються дуже тендітними і беззахисними. Як же в такому випадку вони можуть жити близько 250 років? Відповідь на це запитання ось вже не перший рік шукають вчені.


Balaena mysticetus
Гренландський кит

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Гренландський кит є справжнім гігантом Північного Льодовитого океану. Примітно також те, що ці кити ще й довгожителі. Вчені спостерігають за китом, який вже прожив 211 років і невідомо, скільки ще проживе. Це є рекордом довгожительства серед хребетних тварин.


Коі
Коі

Це досить дорога, штучно виведена порода коропів. В даний час в Японії існує багато різновидів коі, але за стандарт прийнято вважати лише чотирнадцять кольорових варіацій. Ціна однієї рибки може перевищувати не одну сотню доларів. Коі, якого звали Ганако прожив цілих 226 років і помер 7 липня 1977 року.


Arctica Islandica
Arctica Islandica

Arctica Islandica є молюском, який живе у водах Арктики. Як ви думаєте, скільки може прожити такий молюск? Сто років? Двісті? А може 300? Аналіз мушель кількох зразків цього молюска, зібраних біля узбережжя Ісландії, показав максимальний вік у більш ніж 400 років.


Антарктична губка
Антарктична губка

Цей живий організм є унікальним у своєму віці. Антарктична губка – це довгожитель з довгожителів. Цілком можливо, що губки ростуть дуже повільно у зв’язку з низькими температурами. У них уповільнений метаболізм. Вчені виявили, що вік найстаршої антарктичної губки складає понад півтори тисячі років. Саме цим живим істотам належить рекорд довголіття у світі тварин.

Джерело: http://www.eco-live.com.ua

Залишити відповідь