Бродяжка руда

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 


Вивчаючи клас комах ми знаємо, що серед багатьох його представників є такі, що з різних причин долають значні відстані. Наприклад, нам відомо про сарану, про мурах, про бджіл, але щоб до них віднести бабок – це неймовірно. Про їхній стрімкий політ відомо давно, але про міграції повідомлень мало. Хоча ряд бабок має один вид, що здатен на подолання значних відстаней – це бродяжка руда.
У цього виду бабок найдовша серед світу комах міграція. Вони можуть подорожувати від Індії до Східної та Південної Африки і назад з мусонами, І серед бабок є бродяги  їхній шлях складає приблизно14-18 тисяч кілометрів.

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Розвивати божевільну швидкість комасі дозволяють крила. Кожна пара працює автономно, але досить злагоджено. Тонкощі будови крил такі: попереду вони мають потовщення, яке гасить вібрацію в польоті.

Бабкам підвладні всі фігури вищого пілотажу: вперед, назад, зависання, боком, блискавична зміна напрямку, а також політ  без відпочинку кілька годин поспіль. Під час польоту бабка робить від 100 до 150 помахів в секунду. Із заходом сонця вона приземляється на яку-небудь рослину і відпочиває до ранку.

Крім цього у цієї комахи смертельна хватка. Її зубчасті щелепи працюють як потужний кухонний комбайн і здатні перемолоти в пюре будь-яку поживу. Але щасливим мисливцем бабкам дозволяють бути не тільки крила, очі, щелепи, але і кмітливість та хитрість. Вона не ганяється бездумно за поживою, а обчислює швидкість її польоту, траєкторію, і летить навперейми, зустрічаючи жертву з «розпростертими обіймами», тобто щелепами.

Rozetka UA

Тривала подорож цих комах робить їх легкою здобиччю для перелітних птахів. Якщо коли-небудь щось трапиться з цим видом – бродяжкою рудою, птахам буде дуже нелегко витримувати тривалі перельоти без постійного прожитку.

Джерело: http://pti.kiev.ua

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь