Науковці розробляють універсальну вакцину від безлічі хворобВ оболонках мікроорганізмів, що викликають розвиток різних важких захворювань, вченими було виявлено речовину, яка може стати справжньою мішенню для універсальної вакцини, яка зможе забезпечити захист всьому організму від багатьох захворювань, повідомляється у статті, опублікованій у свіжому випуску журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.
«Це чудова можливість застосовувати одну діючу речовину для боротьби з такою кількістю різних мікроорганізмів, у тому числі і тих, що провокують гонорею, малярію і туберкульоз. Але чи зможе отримана вакцина знищувати всі ці патогенні мікроорганізми, ми дізнаємося лише після того, як протестуємо самі антитіла, а потім і вакцину на людях», — сказав Джеральд Бенкет, керівник дослідження.


Подарунки для всієї родини! Детальніше...


Усі уроки інформатики 8 клас за оновленою програмою 2017 року

Завантажити


Усі уроки біології 8 клас за оновленою програмою 2017 року

Завантажити


Більшість бактерій захищені від зовнішнього середовища спеціальними слизовими оболонками — капсулами. Імунітет зараженого організму розпізнає бактерії за складом їх капсул. По цій причині вакцини проти пневмококів, гемофільної палички виготовляють з їх капсул. Тим не менш, це не зовсім універсальне рішення.

Фахівцям з Жіночої лікарні Брігама з їх колегами з різних країн вдалося виявити, що компонент бактеріальної капсули полісахарид PNAG, який вже відомий вченим, зустрічається у значно більшої кількості мікроорганізмів, ніж раніше було прийнято вважати.

Борються з бактеріями природні антитіла, що містять у своїй оболонці PNAG, присутні в організмі як людини, так і інших ссавців. Однак для ефективного захисту всього організму їх недостатньо. Саме тому вчені створили антитіла, що володіють чутливістю до PNAG, які успішно вбивають мікроорганізми. При введенні компонента мишам антитіла успішно захищали тварин від бактерій наступних видів: лістерій, менінгококів, стрептококів, а також грибка, що викликає молочницю, і паразита, що служить причиною розвитку малярії у мишей, що вважається моделлю церебральної малярії у людей. Метод терапії, що передбачає використання цих антитіл вже успішно був протестований на добровольцях. Початок випробувань планується на 2014 рік.

Будьте першим, щоб коментувати

Залишити коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*


+ 25 = 33